Bývalý majitel Skylinku spustil Volnou telku, nabízí příjem programů ze satelitu zdarma

Největší česko-slovenská satelitní platforma Skylink má novou bezplatnou konkurenci. Slovenský telekomunikační operátor Towercom uvedl na trh produkt Voľná telka nabízející přístup k základním programům zdarma. Nulová cena není dlouhodobě garantována.

satelit-651

Snaha přetáhnout naštvané klienty Skylinku?

Obchodní model je podobný jako kdysi u platforem CS Link a Skylink. Zákazník si za přibližně 30 eur zakoupí televizní kartu pro příjem programů ze satelitu. Ta by měla umožňovat neplacený příjem základních stanic na neomezenou dobu. Towercom podobný model léta uplatňoval právě u platformy Skylink. Vše se změnilo až poté, co značku Skylink i zákaznickou bázi odkoupila nadnárodní skupina M7 Group. Ta následně zpoplatnila i základní programy tzv. „servisním poplatkem“.

Zástupci společnosti Towercom slibují, že nabídka programů bude skutečně zdarma bez navyšování nákladů nebo vytváření poplatků s různými názvy. Právě tak se na dnešní tiskové konferenci vyjádřil šéf Towercomu Roman Fischer podle citace webu Mediálne.sk. Nutno podoknout, že Towercom po celou dobu, kdy vlastnil platformu Skylink, skutečně základní programy nezpoplatňoval.

V plánu je i placený balíček od 6 euro měsíčně

V rámci své nové satelitní služby se nicméně hodlá zaměřit i na příznivce placené televize. V plánu je balíček za 6 euro. Ten by měl obsahovat několik známých značek včetně sportovních a dokumentárních stanic.

Nabídka volně šířených stanic prozatím obsahuje základní programy všech relevantních televizních skupin vyjma slovenské Markízy. Ta prozatím nezpřístupnila své kanály divákům Volné telky. Její zařazení je otázkou nejbližších týdnů, jelikož s provozovatelem platformy už podepsala příslušné dohody. Ze strategického hlediska ale nemůže v nabídce chybět dlouhodobě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .