České Radiokomunikace budou mít sesterskou firmu Towercom na Slovensku

towercom-651

Vlastník Českých Radiokomunikací, skupina Macquarie Infrastructure Funds, oznámila převzetí slovenské společnosti Towercom, dominantního poskytovatele vysílacích služeb u našich východních sousedů. Dokončení obchodu je podmíněno získáním potřebných regulačních povolení.

Díky tomu, že obě telekomunikační společnosti budou mít jednoho vlastníka, odpadá v budoucnu případná vzájemná konkurence na jiných trzích. Radiokomunikace by navíc mohly v budoucnu těžit ze zkušeností Towercomu v oblasti placené terestrické televize. Firma totiž na Slovensku provozuje platformu Plustelka, jež je dostupná právě vzduchem přes placené DVB-T multiplexy.

Towercom je dominantním operátorem rozhlasového i televizního vysílání na Slovensku. Tuto společnost měla doposud prostřednictvím jiných firem ovládat finanční skupina J&T. Ta vlastní i celoplošnou televizi Joj. Z důvodu zákazu křížení vlastnictví televizí a operátorů vysílacích služeb se skupina nemohla přihlásit k vlastnictví Towercomu oficiálně.

Towercom je úspěšná společnost operující ve stabilní, rychle se rozvíjející ekonomice. Těšíme se na spolupráci se zákazníky, vedením a zaměstnanci Towercomu, abychom mohli nadále poskytovat vysoce kvalitní služby slovenskému odvětví vysílacích a přenosových služeb,“ uvedl k nejnovější akvizici Edward Beckley, generální ředitel evropských aktivit budoucího vlastníka Towercomu, společnosti Macquarie Infrastructure and Real Assets.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: