Blíží se vypnutí satelitního příjmu programů ČT, Nova a Prima ve standardním rozlišení

V pondělí 14. listopadu 2016 dochází k změnám satelitní distribuce programů České televize, Novy a Primy v satelitní platformě Skylink. Nově budou tyto programy šířeny pouze ve vysokém rozlišení (HD). Pro některé diváky může tato změna znamenat nutnost výměny satelitního přijímače.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Změna se týká programů České televize, Novy a Primy na pozici 23,5 st. východně

Dne 14. 11. 2016 bude ukončeno satelitní vysílání dvou komerčních televizních stanic – Prima a Nova a dále pak pěti veřejnoprávních programů České Televize – ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT:D/art ve standardním rozlišení SD,“ uvádí operátor platformy Skylink na svém webu.

K dalšímu kroku by mělo dojít 31. 12. 2016, na kdy je plánováno ukončení vysílání SD verzí všech slovenských veřejnoprávních a komerčních televizních stanic.

Pro diváky to znamená, že musí prověřit, zda mají k dispozici satelitní přijímač s podporou HD vysílání (MPEG-4) a pokud ano, zda už mají u těchto programů nové parametry.

Skylink upozorňuje diváky na nutnost změny

Pokud ve vysílání těchto programů vidíte informační text, který vás upozorňuje na nutnost přeladění, musíte přeladit svůj přijímač. Pokud ale máte starší typ přijímače, jenž nepodporuje HD příjem, budete se muset poohlédnout po novém přijímači – pokud máte zájem setrvat u příjmu českých programů přes satelit.

Nutnost přeladění – případně výměny přijímače – se momentálně týká pouze klientů satelitní služby Skylink. K podobnému kroku budou ale nuceni přistoupit i další hráči na trhu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .