Asociaci televizních organizací se nelíbí způsob přípravy novely vysílacího zákona

ato-asociace-televiznich-organizaci-651

Asociace televizních organizací – ATO, jež sdružuje nejvýznamnější hráče televizního trhu, opětovně kritizuje způsob přípravy novely vysílacího zákona a poukazuje na to, že první neveřejný návrh byl počátkem léta předmětem ostré kritiky.

ATO se nelíbí zejména fakt, že Ministerstvo kultury v této veci s asociací nekomunikuje. „Legislativní komise Asociace televizních organizací upozorňuje, že ministerstvo s ATO o další podobě novelizace zákona nekomunikuje a text připravované novely po úpravách před provozovateli vysílání a veřejností tají,“ tvrdí ATO v dnešním tiskovém prohlášení.

Asociace rovněž upozorňuje, že většinu ustanovení mediálního zákona není potřeba urychleně měnit. „Řešení otázky koncentrace vlastnictví záleží na rozhodnutí politiků. Pokud se však jedná o ostatní otázky, ministerstvo usiluje o neodůvodněné a nepřiměřené další zpřísnění regulace televizního vysílání oproti jiným sdělovacím prostředkům, ačkoli evropský a světový trend je vzhledem k procesu mediální konvergence přesně opačný,“ dodává ATO.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: