Arena sport hledá české komentátory. Zajistí přenosy Premier league pro DIGI TV?

Někdejší slovenská televizní skupina Slovak Sport TV, dnes Arena sport, hledá do svého týmu české komentátory. Nové pracovní pozice inzeruje přímo na svém webu ArenaTV.sk. U této stanice se předpokládá zajištění přenosů anglické fotbalové Premier league v české satelitní službě DIGI TV.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Část produkčního týmu Arena sport už má s Premier league zkušenosti

Arena sport momentálně sice nevlastní práva k anglické fotbalové soutěži, ale mohla by na svých kanálech přenášet jednotlivé zápasy pro potřeby českého televizního partnera. Exkluzivní práva k první a druhé anglické lize totiž vlastní majitel satelitní služby DIGI TV. A ten může tato práva dále sublicencovat jiným subjektům – například i Areně sport.

Na Slovensku se předpokládala dohoda se Slovak Telekomem, který provozuje vlastní IPTV službu Magio a satelitní služby Magio SAT a Nová DIGI SK. Pro své potřeby vyrábí i populární sportovní kanály DIGI Sport. Tato společnost je rovněž důležitým partnerem české skupiny DIGI CZ, jelikož jí zpřístupňuje DIGI Sporty pro české publikum a technicky zajišťuje i chod české části této satelitní platformy.

DIGI TV ještě v květnu připustila vlastní sportovní kanál

V otázce obchodu se sportovními právy ale oba partneři zatím dohodu nenašli, patrně z důvodu vysoké ceny těchto práv. I proto je ve hře varianta, že Premier league a španělskou LA LIGU nebude na českém trhu přenášet DIGI Sport, a vysílání si bude muset zajistit DIGI TV prostřednictvím jiného partnera.

Zástupci DIGI CZ poporvé připustili možné spuštění vlastního sportovního kanálu už koncem května. Vybudování vlastních produkčních a vysílacích kapacit si ale vyžaduje značné investice, přičemž do začátku nové sezony už zbývá necelý jeden měsíc. Za daných okolností je pro DIGI CZ jednodušší domluvit se na vysílání svých exkluzivních přenosů s některou z existujících televizí.

Skupina Arena sport je vhodným adeptem, jelikož má dostatečné technické i produkční kapacity a rovněž má zkušenosti s vysíláním Premier league a dalších prestižních soutěží.

Arena sport si zaregistrovala nové sportovní kanály

Právě Arena sport si nedávno zaregistrovala licence pro několik nových programů a nyní vypsala výběrové řízení na pozice českých komentátorů. Může to tedy znamenat, že skupina DIGI CZ už s dalšími partnery nejedná a připravuje se vysílat exkluzivní sportovní obsah ve vlastní režii společně s Arena sport. Na českém trhu si dokáže zajistit distribuci obsahu k divákům sama prostřednictvím vlastní satelitní platformy. Na Slovensku ale může mít problém, jelikož tam žádnou podobnou satelitní ani IPTV službu nevlastní.

Pokud by DIGI CZ chtěla uplatnit své vysílací práva i na slovenském trhu, musela by se domluvit s některým z relevantních subjektů. Pokud by vysílací práva nikomu dalšímu neposkytla, mohlo by to pro ni znamenat značné finanční ztráty.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. juko

      Uvidíme, nie je to vylúčené. U Slovak/Arena sport sme si zvykli, že zásadné veci radšej nekomunikujú. Tak ako boli schopní kedysi deň pred začiatkom sezóny oznámiť, že práva zrazu nevlastnia, tak tento rok sa môže udiať niečo podobné v opačnom garde :)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .