Alf má narozeniny, chlupatý mimozemšťan slaví čtvrt století

alfDvaadvacátý zářijový den 1986 vdechl život jedné světoznámé fiktivní postavičce ALF. Americká stanice NBC odvysílala čtyři sezóny, celkem 102 epizody představili mimozemskou formu života (Alien Life Form) v sitcomu, jehož jednotlivé epizody měly 23-24 minuty. Vysílal se až do 24. března 1990. Popularita byla tak veliká, že Alf měl i svou vlastní talk-show.

Chlupatá hvězda září už 25 let

Zrzavý, chlupatý mimozemšťan, který miluje kočky… tedy hlavně jako předkrm, hlavní chod a zákusek. Popis sedí na jedinou televizní postavičku – ALF (zkratka z anglického „Alien Life Form„). I po tolika letech, jež uběhly od jeho vysílání na České televizi, si každý vzpomene na jeho rodnou planetu Melmac a její zkázu, která donutila nebohého „chlupáče“ hledat novou domovinu. Historie jedné televizní legendy se datuje od 22. září 1986, kdy domovská stanice NBC představila nový komediální seriál.

K TÉMATU: Seriály: Alf měl i vlastní talk-show

Seriál se sice věnoval zejména komediálním tématům, neopomenul ovšem reflektovat ani aktuální události, zejména spojené s vesmírem a jeho objevováním. Není třeba představovat herce, natož dabéry. Dodnes si vzpomenete na jména Ota Jirák, Jaroslav Satoranský či Naďa Konvalinková. Vlastní mimozemšťan se dožívá mnohem více než pozemšťané, narodil se už 28. října 1756. Velký jedlík Alf má rovněž velmi bohaté příbuzenstvo – až třicet členů rodiny.

Nikdy neukončené finále

V závěru čtvrté sezóny má být Alf zachráněn svými přeživšími druhy z rodné planety, místo toho jej zajme americká armáda. Očividně se nejedná o definitivní závěr, v době uvedení totiž po skončení následuje titulek „To be continued“ (tedy „Pokračování příště“). Jenže NBC přes své sliby nikdy nenatočila skutečně finálovou epizodu. Nicméně příběh byl dokončen alespoň prostřednictvím televizního filmu „Alf versus U.S. Army“ (resp. „Project ALF“, přeloženo: „Alf versus Armáda Spojených států“), uveden byl v roce 1996 a má přes 90 minut. Zhlédnout jej též mohli čeští diváci.

Úspěch Alfa přinesl i tzv. „spin-off“, tedy jakési odnože. Nejznámější je asi animovaná séire, kterou vysílala NBC v letech 1987, jednalo se o příběhy před osudnou celoplanetární katastrofou odehrávající se na planetě Melmac.

alf_velkeChlupatý mimozemšťan Alf zůstane v pamětí snad navždy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,