Zemřela televizní hlasatelka Milena Vostřáková

milena_vostrakova

AUDIO UVNITŘ – Po krátké těžké nemoci zemřela ve čtvrtek ve věku 77 let Milena Vostřáková, známá televizní hlasatelka působila také v rádiu.

Česká televize dnes přinesla smutnou zprávu, ve čtvrtek zemřela v nemocnici Milena Vostřáková. Narodila se 2. března 1934. Ačkoli ji mohli diváci vidět v několika filmech, známá je zejména jako televizní hlasatelka, do Československé televize nastoupila v roce 1957. Její kariéra však byla v roce 1969 předčasně ukončena, po vítězství československých hokejistů nad Sovětským svazem totiž prohlásila, že „sice normálně pije čaj, ale teď si připije vínem, protože jde o vítězství nejen sportovní, ale i morální„. Režim ji tak osočil z toho, že vyvolala protisovětské vášně.

ARCHIV ČT: VŠECHNOPÁRT Z 11.5.2010

Na televizní obrazovky se Milena Vostřáková vrátila až v roce 1990, do revoluce působila na postech asistentky (vařila kávu, sháněla hercům ramínky na šaty a pro účinkující chodila do vrátnice). V devadesátých letech ji mohli pravidelně slýchat posluchači Dámského klubu Frekvence 1, později pracovala též pro ČRo 2 – Praha. Zároveň byla spoluautorkou stolních kalendářů s recepty známých osobností.

POSLECHNĚTE SI: UPOUTÁVKA NA DÁMSKÝ KLUB (zdroj: Frekvence 1)

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Omlouvám se, opraveno (spojily se mi z nepochopitelných důvodů nesmyslně roky 1969 a 1957). Ano, bezesporu velká osobnost, je to ztráta.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Mám svůj den… :( Upřímně mě to mrzí.

  2. Pavel RŮŽIČKA

   Já myslím, že se nic neděje :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .