Televize hledají úspory

radiotv-archiv86Nedostatečný prodej reklamních časů nutí televize ke škrtům, které se často dotýkají také peněz na výplaty zaměstnancům. Uvedl to deník e15. Například vrcholový management TV Nova (cca 14 lidí) si letos sníží platy o 15 procent. Bude také odložen nákup nových služebních vozů. Úsporný plán se také projevuje tím, že Nova zastavila nábor nových zaměstnanců a omezila marketingové a výrobní náklady.

TV Prima v současnosti přehodnocuje místa a převádí část zaměstnanců na externí úvazky. „Z celkového počtu více než 200 pracovníků Primy se to týká asi deseti procent,“ uvedl pro deník e15 ředitel Primy MAREK SINGER.
Na radikálně úsporný režim najela zpravodajská Z1, která v současnosti nabízí svým zaměstnancům nové smlouvy, na nichž je plat snížen o deset procent. „Většina zaměstnanců pochopila aktuální situaci televize a na novou smlouvu přistoupila. Pár lidí podalo výpověď, jedná se ale skutečně o jednotlivce,“ uvedl ředitel Z1 MARTIN MRNKA.
Přiškrcení financí se zatím netýká zaměstnanců České televize. Těm smlouva ČT s odbory zaručuje pro letošek sedmiprocentní růst mezd.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .