Spor mezi CDG a TV7 není u konce, pokračuje u ČTÚ

televize-obecne.jpgInformace, že se podařilo vyřešit spor mezi televizí TV7 a operátorem multiplexu 3, týkající se zahájení vysílání pouze v Brně není pravdivá. Server RadioTV o tom informoval Josef Stránský, místopředseda představenstva společnosti Czech Digital Group, která je operátorem multiplexu 3.

Předmětný spor i nadále řeší Český telekomunikační úřad, který zatím nerozhodl. Správní řízení se tak tahá už více než půl roku. Formálně jde o technickou překážku k zahájení vysílaní, a tudíž televize TV7 nemusí spustit své vysílání do doby, než dojde k právoplatnému vyřešení sporu.

PŮVODNÍ ZPRÁVA: Spor mezi CDG a TV7 je u konce

V našem včerejším článku jsme analyzovali situaci tak, že televize TV7 vstoupí na trh v nejbližších týdnech protože Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila změnu licenčních podmínek, která umožní televizi TV7 začít vysílání s omezeným pokrytím. Podle Josefa Stránského ze společnosti CDG je ale třeba oddělovat samotný spor, který řeší ČTÚ mezi provozovatelem TV7 a operátorem multiplexu 3 od faktu, že RRTV omezila územní rozsah nové televize.

DALŠÍ INFORMACE: Digitální TV7 může začít vysílat, prozatím pouze v Brně

Z našeho pohledu i nadále trvá stav, že klientovi nabízíme vysílání v celé síti. Fakt, že RRTV dočasně snížila pokrytí této televize a umožnila postupné rozšiřování, na tom nic nemění. Tento spor i nadále řeší Český telekomunikační úřad a ještě není u konce,“  uvedl Stránský.

Další nové informace o vývoji celé kauzy přineseme v průběhu týdne v exkluzivní analýze, kde se podíváme i na podrobný harmonogram postupného pokrytí nových oblastí ze strany televize TV7.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .