Spor mezi CDG a TV7 je u konce

tv7Po několika měsících se podařilo uzavřít spor mezi provozovatelem nové plnoformátové televize TV7 a operátorem multiplexu 3. Společnost Czech Digital Group, která provozuje třetí terestrickou digitální síť požadovala, aby nová televize spustila vysílání v celé síti vysílačů multiplexu 3, protože vlastní kompenzační licenci pro celoplošné vysílání.

DOPLNĚNÍ: Spor mezi CDG a TV7 není u konce, pokračuje u ČTÚ

Spor obou subjektů řešil Český telekomunikační úřad. Ten provedl cenovou kontrolu u všech operátorů zemského digitálního vysílání a nakonec rozhodl v prospěch televize TV7. Celoplošná licence tak není důvodem k tomu, aby jakákoliv nová televize vysílala celoplošně, pokud jí Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upraví licenční podmínky. A k tomu nakonec došlo, takže nová televize skutečně může začít vysílat jen v části sítě třetího multiplexu, konkrétně v Brně, odkud se postupně rozšíří do dalších regionů.

Aktualizace 29.1.2010: Místopředseda představenstva společnosti Czech Digital Group Josef Stránský nás upozornil, že spor mezi CDG a TV7 ještě není u konce a nádale jej řeší Český telekomunikační úřad. Bližší informace přinášíme v této zprávě.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. pevy

    Z takového rozhodnutí se mi už opravdu dělá zle, to jsme to dopracovali. Ještě bychom mohli pana Berku a jeho RTA zasponzorovat ze státních peněz, když chudák nemá na vysílaní a zrovna má (jako na potvoru !!) tu celoplošnou licenci.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .