Schémata Jedničky a Dvojky projdou první úpravou

ct2_kostkyVÍTE PRVNÍ – Česká televize od dubna přistoupí k obměně programového schématu prvního a druhého okruhu.

Počínaje 4. dubnem přistupuje Česká televize k dílčím změnám v programovém schématu, vyplývá to z programových plánů, které má web RadioTV k dispozici. V pondělí v 17:05 končí Černé ovce, jejich místo zaujme Kuchařská pohotovost (původně vysíláno v sobotu po 13. hodině), v pátek ve stejný čas končí Testoviny, ty nahradí původně víkendový magazín Hoby naší doby.

VÍCE O ČT1: Kámen na kameni nezůstane ani v ČT1. Čím překvapí diváky od ledna 2011?

Občanská publicistika ve formě Černých ovcí a Testovin se přesune na nedělní šestou hodinu, v tuto dobu tudíž končí reprízy Pošty pro tebe. Další úpravy se ve večerních časech na Jedničce nekonají. Zmínit můžeme speciál vědomostní soutěže Vysoká hra, kterou uvede ČT1 v sobotu 23. dubna.

Z předběžných programových plánů rovněž vyplývá, že ČT2 večer zruší reprízy formátu Osobnost na Dvojce (19:45) a Pozvánka na Dvojku (19:50). V souvislosti s touto změnou dochází k posunutí bloku Kultura s Dvojkou na dřívější čas 19:50. V 18:00 má skončit okno Hudební setkávání (Folklorní magazín, Folk a country a jiné), vystřídají je cestovatelské pořady.

ANALÝZA (ČT2): Jan Mrzena představil novou Dvojku – kosmetická nebo radikální změna?

Aktuálně je blok pro teenagery (Medúza, Game Page a další) vysíláný v čase 18:30 – 19:00, seriál Moje rodina pak v čase 19:00 – 19:30. Od 4. dubna se prohodí jejich vysílací. Důvodem změn je nespokojenost se sledovaností druhého programu České televize. Za změnami druhého programu stojí Jan Mrzena, ten představil nový program Dvojky loni v prosinci, sledovanost nyní klesá k historicky nejnižším číslům, jedním z důvodů je ovšem fakt, že z programu zcela vymizely sportovní přenosy, ty se přesunuly výhradně na ČT4.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jan Nový

    Vrácený pořad na moll bez barbora černoškové stojí za h…. dříve byl o hodně svižnější , z dvojky taky zmizel i svět na kolejích jediný pořad o železnici v tv u nás takže i cool prima má větší sledovanost , kladem je akorát přesunutí černých ovcí na víkend dost lidí to v týdnu nastíhalo v 17, h ale měli by je dát na čt 24 od 18 :30 místo toho politického žvanění ( interwiu čt 24 ) J… kvalita dvojky šla velmi dolů ani na ní nekoukám protože tam nic není

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .