Rada ČT získala cenu Bludný balvan

radiotv-archiv63Český klub skeptiků Sisyfos každoročně uděluje anticenu Bludný balvan za údajný rozvoj iracionality a matení veřejnosti. Kromě léčitele JOSEFA JONÁŠE byla tato cena přidělena i Radě České televize. Členové rady veřejnoprávní televize si „zlatý balvan“ vysloužili za obhajobu kontroverzního pořadu Detektor. Ten letos nepřímo bodoval dokonce dvakrát, „komitét“ pro udělování anticen totiž udělil i bronzový balvan dramaturgyni pořadu DARJE MACÁKOVÉ.

Pořad o záhadách ze světa vědy, umění a společenského života ČT vysílala počátkem loňského roku. Po 12 dílech a řadě negativních kritik ze strany některých vědců, že tvůrci pořadu nabízejí ničím nepodložené domněnky a výmysly, jej vedení televize stáhlo z obrazovky.

Udělení ceny Radě ČT vyhlásil „mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Strašného Sisyfa“, astrofyzik JIŘÍ GRYGAR, který sám v 90. letech minulého století působil právě ve funkci předsedy Rady ČT. Podle něj však jeho nástupci v případě Detektoru zcela selhali, když jej nejprve bránili proti výtkám ze strany odborné obce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .