Odstartoval program ZDF.kultur

zdf_kulturNěmecká veřejnoprávní televize ZDF spustila oficiálně nový kulturní kanál, volně vysílající program nahradí stávající ZDFtheaterkanal.

Nový digitální program ZDF.kultur odstartoval v sobotu 7. května, o více než měsíc později oproti původním plánům, informoval o tom server Parabola.cz. Stanice nahrazuje dosavadní ZDFtheaterkanal: „Návyky televizních diváků se změnily,“ objasňuje důvody změn zástupce televizní sítě ZDF Markus Schächter a dodává: „Novou nabídkou ZDF klademe důraz na moderní pojetí kultury.“

SOUVISEJÍCÍ: ZDF Theaterkanal od dubna v novém provedení

Novinka chce odstranit separaci mezi tzv. „vysokou kulturou“ a popkulturou. Od zavedených kulturních stanic se má lišit zejména tím, že nosným pilířem bude právě popkultura a hry všech forem (divadelní hry, internetová a počítačová herní kultura,…). Základním prvkem bude rovněž populární hudba, místo videoklipů se však stanice ZDF.kultur zaměří za menšinové žánry rock a pop, heavy metal, hip hop, jazz a elektronickou hudbu. Stanice vysílá volně prostřednictvím satelitu Astra na pozici 19,2°E na místě stávající televize ZDFtheaterkanal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .