ZDF Theaterkanal od dubna v novém provedení

zdf_theaterVeřejnoprávní ZDF částečně obmění digitální nabídku, stávající ZDF Theaterkanal se promění na ZDF Kultur.

Od dubna 2011 budou moci diváci německého veřejnoprávního kanálu ZDF sledovat rebrandovaný kanál ZDF Kultur, informoval o tom server Parabola.cz. V tento program se promění stávající ZDF Theaterkanal: „Návyky televizních diváků se v změnily,“ vysvětlil změnu Markus Schächter, zástupce televizní sítě ZDF, při představení novinky na konferenci, zároveň dodal: „Novou nabídkou ZDF klademe důraz na moderní pojetí kultury.“

Stěžejním prvkem nového programu ZDF Kultur zůstává divadlo a opera v moderním podání, chybět nebudou záznamy koncertních událostí a popových festivalů. Vysílací čas rozdělí ZDF do tří pásem. Například v čase 18-20 uvidíme pop music a animované filmy, tematické denní večery jsou naplánovány od 20:15. Těm předchází „Marker“ od 20:00.

PSALI JSME: Německá veřejnoprávní média musí omezit internet

Jak doplňuje německý portál DWDL.de, rozpočet ZDF Theaterkanal je letos 8,08 milionů euro, příští rok se vyšlphá na 12,58 milionů euro. Týdně v programu ZDF Kultur zhlédneme 48 hodin populární hudby, ta v sobě zahrne pop, rock, alternativní scénu. Nabídku doplní styly indie, hip-hop nebo heavy metal.

ZDF Theaterkanal vysílá denně od 9:00 do 02:00, program začal vysílat 9. prosince 1999. Program mohou přijímat i čeští diváci pomocí volného vysílání přes satelit (Astra 1H, pozice: 19,2°E, polarizace horizontální, kmitočet 11954, ksym/s: 27 500). Úvahy o proměně na kulturní kanál se objevily už v létě 2008. V programu aktuálně nabízí několik druhů umění – inscenace, dokumenty nebo talk-show.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .