Nova Sport od soboty v HD kvalitě

radiotv-archiv31Od soboty 21. února začne sportovní stanice Nova Sport vysílat některé pořady v HD kvalitě. „Po spuštění vysílání ve formátu 16:9, je dokončení projektu Nova Sport HD splněním dalšího cíle, který jsme si vytyčili v rámci projektu rebrandingu a začlenění do skupiny stanic společnosti CET 21 spol. s r.o. Zároveň jsme splnili slib, který jsme dali divákům na podzim 2008,“ říká MAREK KINDERNAY, ředitel stanice Nova Sport.

Nova Sport bude v HD kvalitě přenášet přenosy, u nichž distributor tuto možnost nabídne. Půjde zejména o anglickou fotbalovou Premiere League a zámořskou hokejovou NHL, ale také o některé magazíny, které budou ve vysokém rozlišení distribuovány. Prvním přenosem ve vysokém rozlišení bude zápas anglické Premier League mezi týmy Aston Villa a Chelsea, od 13.40.

Program Nova Sport HD bude distribuován v sítích operátorů O2TV a 802.tv, v rámci testovacího režimu. Diváci, kteří budou mít zájem sledovat program Nova Sport HD, musí kontaktovat svého poskytovatele kabelové televize či služby IPTV. Program nebude v současné době šířen prostřednictvím satelitu. Distribuce Nova Sport HD na Slovensku je součástí právě probíhajících jednání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .