Nova bude vysílat formule i motorky

radiotv-archiv18Na to, že TV Nova (společně s Nova Sport) vysílá závody Formule 1, si diváci už zvykli. V letošní sezóně přibudou také jednostopá vozidla. Po několika letech se závody mistrovství světa silničních motocyklů Moto GP stěhují z České televize a Eurosportu na kanály TV Nova a Nova Sport. Zástupcům Novy se úspěšným jednáním podařilo získat exkluzivní smlouvu na vysílací práva pro Českou a Slovenskou republiku, která umožňuje vysílání maximálního množství programů z jednotlivých Velkých cen.

„Pro TV Nova je to další důležitý krok, kterým chceme fanouškům přinést ještě více skvělých sportovních zážitků za účasti českých jezdců a potvrdit, že motoristický sport děláme dobře a chceme se mu věnovat dlouhodobě,“ říká generální ředitel této stanice PETR DVOŘÁK. MAREK KINDERNAY, ředitel stanice Nova Sport, dodává: „O získání Moto GP jsme usilovali dlouhou dobu a jsem moc rád, že se nám to nakonec podařilo. Divákům můžu slíbit maximální možné množství přenosů, nejen samotných závodů, ale i kvalifikací a tréninků.“

Závody kategorie 125 cm³ a 250 cm³ bude vysílat Nova Sport. Nejsilnější kubaturu Moto GP si pro sebe nechala TV Nova.

Kromě motocyklů odvysílá TV Nova všech 17 Velkých cen Formule 1. Tréninky a kvalifikace budou, jako obvykle, patřit stanici Nova Sport.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .