Hollywood Reporter: Amerika vypnutí analogu odkládá

radiotv-archiv80Minulý týden se s neúspěchem pokusila Sněmovna reprezentantů odložit vypnutí analogového vysílání ve Spojených státech. Nový americký prezident Barack Obama se o podobnou věc také snažil, jako důvod uvedl nepřipravenost občanů. Červnový termín (12. 6.) nejdříve schválil Senát, právě Sněmovna počínání zmařila. V opakovaném hlasování ale Senát veto přehlasoval. Podle informací až 6,5 milionu amerických domácností není na přechod připravena. Prezident Obama slíbil podepsání nového nařízení ještě tento týden.

Problémy tak ale čekají televizní společnosti. Ty oznamují, že jim posun z února přinese finanční ztráty. Televize utratili miliony dolarů na veřejnou kampaň anoncující vypnutí analogu 17. února. Čeká je tak kampaň nová vztahující se k červnovému datu. Šéf Národní asociace vysilatelů David Rehr pro deník uvedl: „Schválená legislativa dává Američanům více času, aby se na přechod připravili. Vládě pak poskytne více času k vyřešení problému se slevovými kupóny.“

Vysilatelé nemusí na vypnutí analogu čekat. 143 provozovatelů už analogové vysílání ukončilo, před termínem hodlá vypnout analog dalších 60 provozovatelů. 276 dalších provozovatelů tak hodlá učinit okolo starého termínu, tedy 17. února.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .