Hlavní zprávy a 90 minut archivovat nebudeme, říká Sidovský

radiotv-archiv62Tiskový mluvčí nové plnoformátové digitální televize Barrandov Janis Sidovský pro server RadioTV sdělil podrobnosti k on-line vysílání. Archivovat bude stanice všechny původní pořady, kromě zpravodajských formátů (Hlavní zprávy, Jak bude a 90 minut). Ještě před začátkem samotného vysílání stanice umístila na web pořady Talkshow Jana Saudka, KokoTV či dokumentární seriál Fera Feniče „České milování“, brzy se k nim přidá i Politická střelnice Zuzany Bubílkové či satirický glosář KnorTime.

Zajímalo nás, v jaké kvalitě budou pořady archivovány: „Videa v archívu budou dostupná ve dvou kvalitách: 16:9 1024×576 s datovým tokem cca 1 MB/s a 16:9 640×360 s datovým tokem cca 500 kB/s. Archiv bude publikován ve formátu Flash (H264 video + AAC audio). Vybrané pořady budou dostupné v HD rozlišení s datovým tokem cca 2 MB/s (České milování, možná další), “ říká Janis Sidovský. Plánováno je samozřejmě také živé on-line vysílání. Bližší termín nám však nemohl být sdělen, dostali jsme ale informace o kvalitě streamu, ten by měl být představován 800kb/s (video) a 96kb/s (audio). Vysílání je plánováno ve formátu Flash (On2 VP6 + MP3), software k zajištění přenosu pak Adobe Live Media Encoder + Adobe Flash Media Server.

Internet podle Sidovského hraje ve vysílání TV Barrandov významnou roli: „Nejsme zastánci názoru, že internet odvádí diváky od klasické televize. Podobně jako ve světě se skupiny diváků rozdělí na ty obrazovkové a internetové. My chceme oslovit obě skupiny.“ I proto se chystá nový přehrávač, který umožní sledovat živé vysílání v režimu celé obrazovky. „Dále připravujeme novou verzi přehrávače v archivu videí. Nově umožní volbu kvality vysílání a vkládání videa do stránek.“ Právě úvodní galaprogram „Karneval na Barrandově“ mohli diváci zhlédnout pouze v omezené kvalitě. TV Barrandov operativně zařazuje na tuto sobotu (17.ledna) jeho reprízu. Přímý přenos této akce sledovalo prý až 300 tisíc diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .