Dva následující dny budou na ČT24 ve znamení NATO

radiotv-archiv84Ve čtvrtek 12. a v pátek 13. března se bude zpravodajský kanál ČT24 svým mimořádným zpravodajstvím věnovat desetiletému výročí vstupu České republiky do NATO. „10 let členství v NATO je spolu s dvaceti lety od sametové revoluce letos nejvýznamnějším výročím pro ČR, pro demokratický vývoj v zemi, proto mu zpravodajství ČT věnuje maximální pozornost,“ říká ředitel zpravodajství ČT MILAN FRIDRICH.

Osou mimořádného vysílání ČT24 ve čtvrtek 12. března bude mezinárodní konference Deset let od rozšíření NATO, pořádaná Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem obrany a Senátem PČR. Vedle zástupců české vlády a NATO se jí zúčastní také bývalá americká ministryně zahraničí MADELEINE ALBRIGHTOVÁ, generálové z USA a evropských zemí, řada velvyslanců, expertů a vrcholných zástupců Evropské unie. Na ČT24 souběžně diváci uvidí zpravodajství z neformálního setkání ministrů obrany NATO, ale také vlastní vysílání a rozhovory připravené k výročí členství ČR v NATO.

V pátek 13. března přinese ČT24 v 10:40 hod. závěr konference ze Senátu PČR k 10 letům členství ČR v Severoatlantické alianci. Živě odvysílá projev bývalé americké ministryně Madeleine Albrightové, vrchního velitele ozbrojených sil NATO v Evropě amerického generála BANTZE J. CRADDOCKA, závěrečné slovo premiéra MIRKA TOPOLÁNKA a tiskovou konferenci hlavních účastníků konference. V 11:35 hod. se futurologické Milénium zaměří na podobu budoucích válek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .