Daily Telegraph: „BBC se bude možná muset o koncesionářské poplatky dělit“

radiotv-archiv35Světová finanční krize dolehla samozřejmě také na televizní provozovatele. Mediální regulátor Ofcom doporučil BBC, aby část svých koncesionářských poplatků přenechala konkurenčnímu Channel 4, informuje o tom na svých internetových stránkách Daily Telegraph. Jinak totiž stanici hrozí sloučení s kanálem Five. Jednou z možností je, že by veřejnoprávní BBC sáhla do fondu, který má pomoci sociálně slabým lidem s přechodem na digitální vysílání před rokem 2012, na fondu je nyní 130 milionů liber (tedy téměř 4 miliardy korun).

Channel 4 se na britském trhu objevil v osmdesátých letech minulého století jako alternativa vůči veřejnoprávní BBC a komerční ITV. Jak deník uvádí, Channel 4 nabízí „silný, alternativní servis pro veřejnost“. Channel 4 se zatím brání slučování s kanálem Five (který vlastní německá společnost RTL) či BBC Worldwide (tedy komerční větví BBC). Provozovatelé věří, že koncesionářské poplatky budou dobrou volbou. Výkonný šéf RTL Bernard Zeiler nedávno oznámil, že je připraven ke sloučení.

Stínový ministr kultury Jeremy Hunt říká: „BBC by měla přestat hrát roli přátelského monopolu a Channel 4 musí být více kreativní v přetváření svého obchodního modelu. Musíme jednat, ale ne slovy, jestliže chceme zabezpečit budoucnost volné soutěže veřejného vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .