Česká televize spustila HbbTV i v České republice

hbb-tv_logoHybridní televize HbbTV se dostala díky České televize také do České republiky. Obsáhlý videoarchiv vysílání bude určen do „chytrých“ televizorů.

Hybridní vysílání revolučně změní televizní trh,“ zdůrazňuje Milan Fridrich, výkonný ředitel Nových médií ČT, který má projekt na starosti. „Veškeré kroky první fáze digitalizace nyní přejdou do změny myšlení v tvorbě programu. (…) Plnění schématu archivními snímky a hrátky se schématem samotným nebudou nutné, neboť divák si je najde kdykoliv bude chtít ve své televizní videotéce. Bude to náročnější, velmi tvrdé prostředí, které prověří akceschopnost a diváckou relevanci veřejné služby pro příští dekády,“ dodává Fridrich v tiskové zprávě. Podle něho se Česká televize musí inspirovat na německém, francouzském nebo britském trhu, kde podobné služby začínají dobývat televizní svět, mění chování diváků a propojují televizní služby s novými médii – počítači, tablety a mobily.

PSALI JSME: Česká televize představila chartu pro Nová média

Rozhodli jsme se v co nejkratší době otestovat vysílání videoarchivu ČT na platformě HbbTV, která je oficiálním evropským standardem pro hybridní televize a vysílá v ní už německá veřejná služba ARD, ZDF nebo soukromá ProSiebenSat1. Pořady, které diváci České televize mohou sledovat v archivu na internetu, se brzy experimentálně objeví také na vybraných chytrých televizorech, které HbbTV umí,“ říká Milan Fridrich.

Z ARCHIVU: ČT24 spustila zpravodajskou lištu pro osobní PC

V první fázi chceme zjistit, o co mají diváci v takovém modelu vysílání největší zájem a najít optimální vizuální a dramaturgický model, v druhé fázi pak ověříme, které doplňkové služby prosazovat přednostně. Věřím, že do konce letošního roku budeme mít optimální model ČT v HbbTV,“ říká Fridrich. Zároveň musí být kladen důraz na zprovoznění modelu vysílání s co nejjednodušším hledáním a spouštěním. Česká televize navíc vyvíjí hybridní model televizního přenosu, během něj bude mít divák možnost kromě klasického programu získávat i textové zprávy k vysílání, listovat aktuálním zpravodajstvím, sledovat doplňkové informace.

hbb-tv-ct

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .