Česká televize podala trestní oznámení na dva bývalé zaměstnance

radiotv-archiv75V souvislosti s podvody, které se týkaly autorských práv hudebních skladatelů, podala Česká televize dvě trestní oznámení na své bývalé zaměstnance. ČT je podezírá z z trestných činů podvodu a poškození a zneužití záznamu na nosiči informací. Česká televize vyzvala policii, aby provedla veškerá potřebná šetření a opatření, která povedou k odhalení skutečností nasvědčujících tomu, že byly spáchány výše uvedené nebo i další trestné činy.

„V rámci interní kontroly bylo zjištěno, že v minulosti docházelo k chybnému vykazování hudebních děl v hlášení použité hudby v pořadech České televize. Na základě této skutečnosti Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním (OSA) vyplácí autorům odměny. Při kontrole vyšlo najevo, že chyby ve vykazování hudby se vyskytovaly opakovaně v práci dvou zaměstnanců, kteří v evidenci uváděli jméno autora Charlie E. Greena i v případech, kdy jeho hudba použita nebyla,“ uvádí v tiskové zprávě LADISLAV ŠTICHA, mluvčí ČT.

Česká televize s oběma zaměstnanci neprodleně ukončila pracovní poměr bez jakýchkoliv finančních náhrad. V tuto chvíli pokračuje kontrola evidence v součinnosti s OSA, která by měla zjistit, zda je ve všech uváděných záznamech autorství oprávněné či nikoliv. Skutečný rozsah škod tak zatím není možné určit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .