9Live končí, ProSiebenSat.1 plánuje novinku

9live_logo

Německý mediální koncern ProSiebenSat.1 oznámil, že 31. května ukončí vysílání kvízového a audiotexového programu 9Live.

Marcus Prosch, mluvčí ProSiebenSat.1, serveru DWDL.de potvrdil, že německy mluvící kvízový program 9Live definitivně 31. května končí. Stanice začala vysílat 1. září 2001, svých desátých narozenin se tak již stanice nedočká. Jedním z důvodů je silný pokles příjmů v posledních měsícíh. 9Live vysílá non-stop kvízové a audiotexové soutěže, které si český divák může pamatovat například z vysílání TV Prima pod názvem Nekonečná šance. 9Live byla v minulosti často obviňována z nekalých praktik a podvodů při soutěžích

DOPORUČUJEME Z ARCHIVU: Televizní hazard expanduje do světa

Server Parabola.cz navíc přinesl zprávu o tom, že koncern ProSiebenSat.1 uvažuje o spuštění televizní stanice pro starší diváky, společnost si nechala provést několik průzkumů v souvislosti s výběrem možných cílových skupin. Právě ukončením vysílání 9Live vznikne prostor pro nový kanál šířený přes kabelovou televizi, IPTV a na satelitu Astra (19,2°E), kde 9Live dosud vysílal volně.

9live_banner

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .