Změna v Reflexu po odchodu Pavla Šafra: Okamura už nebude „Pitomio“

Dlouhodobě mediálně známá tvář, poslanec a lídr politického hnutí Úsvit Tomio Okamura dosáhl u soudu předběžného opatření, podle něhož není možné ho v médiích označovat slovem „Pitomio“. Týká se to především týdeníku Reflex.

Týdeník Reflex pod vedením Pavla Šafra proslul kontroverzními obálkami

Týdeník Reflex pod vedením Pavla Šafra proslul kontroverzními obálkami

Kontroverze kolem týdeníku Reflex, který se pod vedením svého bývalého šéfredaktora Pavla Šafra ostře vymezoval vůči některým osobnostem a politikům, měla v mnoha případech soudní dohru. Politik Tomio Okamura nedávno dosáhl předběžného opatření soudu, díky čemuž se musí Reflex vyhnout hanlivému komolení jeho jména, kdy ho dlouhodobě označoval slovem „Pitomio“. Reflex o tom informoval na svém webu, zpráva se následně dostala i do servisu ČTK, odkud ji převzal například web Mediář.cz.

Usnesení soudu vyšlo u 28. března, Reflex nicméně použil hanlivé označení směrem k Okamurovi ještě i ve druhé půli dubna. Právě za toto označení z jednoho konkrétního článku se týdeník následně omluvil.

Po odchodu šéfredaktora Pavla Šafra by se mohla kontroverze kolem týdeníku Reflex alespoň trochu zmírnit, i když v tomto konkrétním případě si to vynutil soud.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: