Vydavatelství Extra Publishing potěší příznivce historie, Akademie věd ČR uznala přínos

extra_publishing

Expanze nabídky titulů českého vydavatelství Extra Publishing nekončí, ba právě naopak. Během podzimu uvedla na český trh hned několik nových titulů zaměřených na historii, před Vánocemi se na pultech objeví tematický čtvrtletník I. světová. Novinka následuje edici Válka revue a II. světová. Koncem minulého týdne uzřelo světlo světa nové periodikum LoveStory – Historická červená knihovna. Akademie věd České republiky pak navíc ocenil titul 100+1 zahraniční zajímavost.

Segment populárně-naučných magazínů u nás v poslední době zažívá opravdový boom. Velkou zásluhu na expanzi má i ryze české vydavatelství Extra Publishing. Od listopadu rozšířil portfolio hned o tři nové historické časopisy, jeden ze stávajících dokonce zvýšil periodicitu.

Po Tajemství vesmíru se pátrá též po I. světové

Už na začátku září uvedlo vydavatelství první číslo měsíčníku Tajemství vesmíru, v únoru se navíc ke čtenářům dostane první číslo speciálu tohoto titulu (vycházet pak bude s půlroční periodicitou). Úvodní číslo speciálu Světa obrazem, který letos Extra Publishing obnovilo, bude uveden na trh v lednu 2013.

K TÉMATU: Tajemství vesmíru, nový měsíčník Extra Publishing je těsně před startem

Dvě historické novinky pokračují v úspěšné řadě „extra VÁLKA“ a vychází z kmenového titulu „Válka REVUE„. Titul „Vojska“ se zaměřuje každé dva měsíce na historii, výzbroj a slavné bitvy legendárních ozbrojených složek. Monotematické sběratelské sešity se vydají například za Luftwaffe či Wehrmacht. První číslo vyšlo 23. listopadu za 59,90 Kč.

Přesně 21. prosince vstoupí na české pulty s tiskem další novinka „I. světová„. „Téma volalo po časopiseckém zpracování, prozatím ve formě čtvrtletníku,“ napsalo Extra Publishing v oficiální tiskové zprávě. Zákulisí této světové války se na trhu objeví vždy čtyřikrát ročně. Na této periodicitě začínal i magazín „II. světová“, na základě velkého zájmu čtenářů vychází ale nyní častěji. Cena jednoho čísla bude na 49,90 Kč.

extrapublishing-valka

Červená knihovna z historie

Vydavatelství Extra Publishing spustilo v pátek 14. prosince i úplnou novinku, jedná se o měsíčník „LoveStory – Historická červená knihovna„. Ve volném prodeji je k dostání za 49,90 Kč. „Historie je příběhů plná a skutečnost často překonává nejbujnější představy.“ Podtitul magazínu zní „Pravdivé příběhy lásky, vášně a zrady„. Žádný z uvedených příběhů nebyl vymyšlen, jedná se o pravdivé články.

Extra Publishing ale přiznává, že primárním cílem není poučovat, ale spíše pobavit. Ústředním tématem úvodního čísla jsou „milostná tajemství Oldřicha Nového“.

Změna periodicity potká titul Tajemství české minulosti, původně vycházel časopis jen každé 2 měsíce, v roce 2013 vyjde celkem 10krát. Čtenost titulu přesahuje 100 tisíc a je jedním z nejúspěšnějších titulů společnosti.

radiotv_face_n05

Akademie věd uznala 100+1 jako nej popularizátora vědy

V přehlídce popularizace vědy pořádané Akademií věd ČR získaly projekty Extra Publishing tři ocenění, z toho dvě 1. místa. Časopis 100+1 zahraniční zajímavost zvítězil v kategorii Periodikum, druhý v pořadí skončil časopis o historii pro děti Časostroj. Sociální sítě časopisu 100+1, tedy komunikace se čtenáři prostřednictvím sítí Facebook, Twitter a Google+, zvítězily v kategorii Internet.cz.

MediaProjekt II.+III.Q’12: Bravo ztratilo pozici lídra v segmentu pro mládež, získalo ji ABC

Stoplusjednička zažívá svůj úspěšný relaunch, který byl odstartován před Vánoci roku 2011. Poslední známý prodaný náklad 100+1 před přerušením vydávání (u minulého vydavatele) v dubnu 2010 byl 23.419 ks (z toho 8.505 předplatné). Letos 100+1 opakovaně dosáhla prodaného nákladu nad 40.000 ks. Např. v červnu 2012 to bylo 41.215 ks (z toho 23.630 předplatné), tedy růst na 175 % (resp. na 277 % v předplatném) a v tomto měsíci se stala nejprodávanějším populárně-naučným časopisem. Čtenost je za poslední období rekordních 197.000 čtenářů podle Mediaprojektu, poslední známá hodnota před přerušením vydávání byla 171.000 čtenářů,“ uvedla společnost v tiskové zprávě.

Oceněn byl též titul určen příznivcům historie z řad dětí: „Časostroj je první a jediný český magazín o historii, určený výhradně mladým čtenářům ve věku od cca 7 do 15 let. Mnoho rodičů ale čte časopis již dokonce se svými předškoláky. Časostroj vzniknul na sklonku roku 2011, obsahuje čtivé texty, kvalitní a vtipné ilustrace od předních českých ilustrátorů a přílohy v podobě vystřihovánek, plakátů, stolních her či např. pexesa s historickými motivy. Přibližovat vážné věci vtipně a srozumitelně dětskému publiku není vůbec lehké a Časostroji se to daří: Je oceňován jak čtenáři, tak jejich rodiči a pedagogy. Stovky předplatitelů získal přímo mezi základními školami, kde pomáhá například při výuce vlastivědy či dějepisu.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .