Týdeník Reflex po návratu Pavla Šafra obnovil kontroverzní titulní strany

reflex-titulka-kontroverzie-651

Významný manažer vydavatelství Ringier Axel Springer Pavel Šafr se vrátil do vedení týdeníku Reflex a dal to znát i na prvních třech obálkách tohoto časopisu. Pokaždé se na titulce objevil prezident Miloš Zeman, buď jako součást nelichotivé koláže nebo drsného titulku. Místo na výsluní v podání Reflexu si vysloužila i manželka prezidenta Václava Klause.

Staronový šéfredaktor týdeníku Reflex nechal hned po svém příchodu na titulní stránky časopisu umístit dvě koláže, v nichž figuruje prezident Miloš Zeman. Na té první (číslo 19/2013 z 9. května 2013) je prezident „opilý mocí“ ve společnosti dvou polonahých žen. Koláž doplňuje titulek „Veselé příhody z chlastání prezidenta republiky“.  Druhá titulka (z 16. května) obsahuje pouze sdělení o „viróze“ doplněné větou „Test alkoholismu pro prezidenta“. Na nejnovější titulce z 23. května je znovu Miloš Zeman v nepříliš lichotivé póze a nad ním je upoutávka na „Galerii opilců, kteří proslavili český národ“.

Místo na titulce dostala i manželka prezidenta Václava Klause Livia Klausová. Šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr vysvětlil návrat kontroverzních politických titulních stran, zejména těch, kde je vyobrazen současný prezident Miloš Zeman, v rozhovoru pro server MediaGuru.cz. „Miloš Zeman je opravdu symbolem současné situace. Není viníkem všeho, ale je symbolem proměny doby, proměny společnosti a proměny situace. Mám velký strach o směřování české společnosti. Opravdu má tato obálka v zásadě programový význam,“ řekl Šafr.

Zároveň v rozhovoru odmítl, že by on sám média bulvarizoval. Tyto hlasy se objevují od jeho angažmá v Mladé frontě Dnes a zesílily i po jeho příchodu do Reflexu v roce 2008. On tvrdí, že jen přibližuje zmíněna tištěná média lidem, kteří si je kupují. „Tu nálepku jsem vždycky dostal od lidí, kteří měli mocenský problém. Protože média jsou – ať chceme, nebo nechceme – otázka moci. Klacek v podobě temného slova bulvarizace bylo vytvořeno konkrétními lidmi. Myslím, že autorem toho výroku je Roman Gallo a stojí zatím to, že on chtěl být šéfredaktorem MF Dnes. Jenom se akcionáři v Německu rozhodli pro Pavla Šafra. To, že se vždycky snažím v každém médiu dělat pro lidi, kteří si tisková média kupují v trafice a že oni jsou ten klíčový arbitr, na kterém mi záleží, za tím si absolutně stojím,” dodal Šafr v rozhovoru pro server Mediaguru.cz (celý rozhovor si můžete přečíst zde).

Náhled titulních stran týdeníku Reflex po návratu šéfredaktora Pavla Šafra

reflex-politika-titulky-675

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: