Tajemství vesmíru, nový měsíčník Extra Publishing je těsně před startem

tajemstvivesmiru_perex

Novým a podle vyjádření vydavatelství Extra Publishing unikátním měsíčníkem má být novinka Tajemství vesmíru. Od 7. září se čtenáři budou moci setkat s dalším magazínem z rodiny časopisů 100+1 zahraniční zajímavost, titul o vědě a technice bude určen zejména mužům. Extra Publishing se však nechce vydat cestou vydávání dalšího všeobecného časopisu, nýbrž přinést specializované periodikum.

V pátek 7. září se na českých stáncích s tiskem další nový titul, tentokrát se ale nebude jednat o magazín se širokým záběrem témat. Měsíčník Tajemství vesmíru se bude soustředit na jedno téma, o které je dlouhodobě zájem: „Tak, jako nastal ve světě před několika lety boom historických magazínů, tak došlo letos doslova k explozi úspěšných časopisů věnovaných objevování a dobývání vesmíru. Nově jde o časopisy pro širokou veřejnost, převážně vzdělané muže od 20 do 50 let, které unikátně spojují dohromady poznání vesmíru, pozorování oblohy, nejnovější informace o dobývání nejbližších planet i vzdálených galaxií, vesmírných technologiích a věnují se i historii dobývání vesmíru, hvězdným válkám, armádnímu využití a konspiracím.“

DOPORUČUJEME: Souboj “Světů” je naspadnutí, vydavatelství plánují tituly s podobným názvem

Na trhu jsou časopisy o vědě a technice – zavedené a úspěšné, ale chystají se i zcela nové. Jak ale může být žánr populárně-naučných časopisů oživen a rozšířen? Dalším obecným časopisem o vědě a technice? V žádném případě!“ tvrdí Pavel Pospíšil, obchodní ředitel tištěných titulů Extra Publishing. „Proto jsme připravili k vydání první a jediný český měsíčník zcela nového tematického zaměření: Tajemství Vesmíru.“ 

radiotv_face_n05

Stěžejním prvkem novinky vydavatelství Extra Publishing budou „jedinečné fotografie NASA, ESA a dalších vesmírných agentur“. Mezi témata patří novinky kosmonautiky, fotograrfie, dobývá Měsíce, Marsu a řada dalších objektů. Dojde na životopisy kosmonautů a astronautů, samozřejmostí je historie dobývání kosmu a chybět nebudou otázky a odpovědi. Měsíčník Tajemství vesmíru se představí na velkorysém formátu 195 x 285 mm, celkem 68 stran bude zdobit lesklá obálka. Konkurencí titulu mohou být některé tituly, například Panorama 21. století vychází každých 8 měsíců právě se zaměřením na vesmír, nadále lze zakoupit časopis Vesmír, ten se však věnuje i dalším okruhům. Na trhu je k dostání DVD kolekce Vesmír.

Společnost Extra Publishing navíc prozradila, že titul Tajemství vesmíru nebude poslední letošní novinkou v portfoliu časopisů. Doplňme, že od července vychází obnovený titul Svět obrazem.

KOLEKCE O VESMÍRU: 
Postavte si model sluneční soustavy

Amercom uvádí Kosmos s DVD od History Channel

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .