Ročenka 2011 magazínu Týden a Kruté osudy předků v Živé historii

tisk_covef

Rok 2011 se pomalu chýlí ke konci, a právě proto přináší časopis Týden tradiční ročenku mapující události, které hýbaly v roce 2011 světem, Evropou a také Českou republikou. Redakce přichystala speciální vydání Týdne s nejdůležitějšími momenty uplynulých 12 měsíců. Vydavatelství Extra Publishing pak na trh uvádí již čtvrtý speciál Živé historie, tentokráte na téma „Kruté osudy předků“.

Kronika roku 2011 časopisu Týden

Nejdůležitější momenty roku 2011 mapuje redakce časopisu Týden ve speciální ročence „Kronika 2011: Rok strachu i naděje„. Od středy 7. prosince jej můžete zakoupit na obvyklých prodejních místech, kde jsou k dostání klasická vydání týdeníku. „Evropa se ocitla na pokraji nejhlubší recese od druhé světové války a musela spustit mnohamiliardové záchranné plány, aby nezkrachovaly předlužené země v čele s Řeckem. Arabským světem se prohnaly revoluce, které smetly diktátory, ale zároveň uvrhly sever Afriky a Blízký východ do hlubokého neklidu. Odehrály se též velké tragédie. Zemětřesení v Japonsku zabilo přes dvacet tisíc lidí a elektrárna Fukušima poškozená vlnou tsunami postavila svět před otázku, zda je jádro bezpečné. Při havárii letadla s hokejisty týmu Jaroslavle zahynuli čtyři desítky členů hokejového mužstva včetně tří českých reprezentantů,“ přibližuje redakce události, kterými se musela v roce 2011 Evropa zaobírat.

PSALI JSME: Společensko-politický měsíčník KRAUS “s nadhledem, žádná hysterie”

Ke slovu se ve speciálu Týdne: Kronika roku 2011, který vydává Empresa Media, dostanou i čeští sportovci, mezi nimi nejvíce zářila tenistka Petra Kvitová. Vypjaté okamžiky přineslo také dění v české republice: „Tuzemská politika se nesla především ve znamení větších či menších půtek uvnitř vládní koalice, které doprovodily pád hned několika ministrů kabinetu Petra Nečase. Na pozadí těchto třenic probíhaly pokusy o reformu veřejných financí, poznamenaných probíhající dluhovou krizí eurozóny a zpomalením ekonomiky.“ Ročenku lze kromě prodejních míst zakoupit také na webu shop.tyden.cz. Cena speciálu je 60 Kč. Stále můžete zakoupit mimořádné vydání 111 miliardářů 2011, žebříček nejbohatších českých a slovenských miliardářů připravila redakce časopisu Týden.

radiotv_face_n01

Speciál Živá historie: Kruté osudy předků

Po úspěšných speciálech Co by se stalo, kdyby; Největší záhady středověku a Největší postavy dějin přichází redakce časopisu Živá historie s novým speciálem, jenž se věnuje krutým osudům předků. „Velkým historickým předělům, událostem a osobnostem, na něž se především upírá pozornost, jsme věnovali dosavadní tři speciály Živé historie. Domníváme se však, že „speciální“ pozornost si zaslouží i věci „malé“, každodenní život, v němž se jen zdánlivě neděje vůbec nic, který je ale základnou pro ony velké, pamětihodné činy,“ přibližuje důvody vzniku speciálu Živé historie její redakce.

K TÉMATU: Časostroj vydavatelství Extra Publishing ilustrují přední čeští kreslíři

Zatímco činy pamětihodné naplňují kvanta stránek historických pramenů, věci malé je kolikrát třeba hledat mezi řádky. Bylo by samozřejmě nejlepší mít stroj času a moci podle gusta nahlédnout, kam by se jen člověku zachtělo: na tržiště v Babylonu, na stavbu pyramidy, na aténskou akropoli, do středověkého hostince. Možná by se ještě našel odvážlivec, který by chtěl poměřit sílu s mamutem, ale zažít třeba epidemii moru? Hladomoru? Drancování za třicetileté války? Inkvizici? Výslech StB?“ doplňuje redakce další informace. Podrobný obsah a možnost prolistování si tohoto čísla najdete na www.epublishing.cz.

radiotv_googleplus_03

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .