Reflex označuje skupování svého nákladu za cenzuru. Co by za to dali jiní vydavatelé…

reflex-obalka-martane-651

Redakce týdeníku Reflex bije na poplach. Kdosi prý hromadně skupuje náklad nejnovějšího čísla, kde se píše o Andreji Babišovi. Prominentní redaktor Jiří X. Doležal to považuje za cenzuru, jelikož věří, že někdo nechce, aby se nejnovější vydání dostalo k čtenářům. Na druhou stranu, mnozí jiní vydavatelé by za to byli rádi.

Vykoupit náklad kritické publikace patří k jednomu ze základních mechanismů omezení svobody slova, která můžou oligarchové či velké koncerny bez jakékoliv přípravy kdykoliv uplatnit,“ píše Jiří X. Doležal ve svém článku na webu Reflex.cz. „Takže máme vážné obavy, zda někdo, o kom v tom čísle píšeme kriticky, se pokouší toto vydání skoupit a zamezit tomu, aby se dostalo ke čtenářům. Je to zcela nepřijatelný zásah do svobody tisku a prosím všechny, kteří byli něčeho podobného svědkem, aby nás neprodleně informovali,“ dodává v dalším odstavci.

Někteří čtenáři v diskuzi nicméně připomínají, že v řadě stánků v mnoha městech byl Reflex i nadále k dostání. A fakt, že časopis je na mnoha místech vyprodán, rozhodně nelze považovat za omezování svobody slova. Mediální pozornost, kterou kolem tohoto případu vytváří sama redakce týdeníku Reflex, spíš připomíná PR akci. Ani zdaleka to nepůsobí jako strach o svobodu slova.

Někteří čtenáři v diskuzi pod článkem vydavateli Reflexu vytýkají, že neumístil obsah svého nového čísla zdarma na web. V takovém případě by vydavatel ukázal, že mu těsně před volbami skutečně jde o to dostat své nejnovější texty k co nejvíce čtenářům. Jenomže, pokud se podaří kolem celé akce vzbudit dostatečně veliký rozruch, může si řada potenciálních čtenářů obsah zaplatit i na webu.

Tedy pokud jim čtení o Andreji Babišovi bude stát zato.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Komunisti vydání zabavovali, za Protektorátu zavřeli vydavatelství, přesto se útržky zpráv dostaly mezi lid, tak se tomu říkalo šuškanda. To proto, aby se těm zprávám nevěřilo. Toto skupování dává obsahu mnohem větší důležitost, než by jinak měl. Je to podivný boj proti pravdě.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .