Nahá Kate Middleton – větší skandál než nahý princ Harry?

kate-middleton-nahaNedávno Brity popudil mediální magnát Ruppert Murdoch, nyní jim udělal další „naschvál“ Silvio Berlusconi. Nejprve Murdochův bulvární list The Sun zveřejnil na titulce nahého prince Harryho. Nyní je středem pozornosti poprsí vévodkyně Kate Middleton, manželky prince Williama. Její polonahé foto zveřejnil magazín patřící právě Berlusconimu. Británie zažívá další poprask, i když vlastně o nic nejde. Pouze se mediální vnímání nahoty posouvá o další krůček kupředu.

Vévodkyně Kate se s manželem Williamem vybrala na dovolenou. Tam se slnila nahoře bez a vyfotili ji u toho paparazzi. Snímky jako první zveřejnil francouzský magazín Closer patřící italskému vydavatelství Mondadori. To vlastní bývalý italský premiér a mediální magnát Silvio Berlusconi.

Britská královská rodina je pobouřena, právníci se usilují zamezit dalšímu šíření fotografií. Když odhlídneme od toho, že je to v podstatě nemožné, samotné jednání právníků jen přitahuje další mediální pozornost. A poprsí vévodkyně Kate už není tabu, ukazuje se, že je podobné milionům dalších žen. Tím by mohl být celý skandál uzavřen a na vše by se zapomenulo do dvou dnů. Jenomže to by nemohlo jít o britskou královskou rodinu.

NAHÝ PRINC HARRY: Ruppert Murdoch znovu podráždil britskou mediální scénu

kate-middleton-nahaNahá Kate Middleton na obálce francouzského magazínu Closer. Ilustrační snímek na internetu.

Problém jménem paparazzi?

Podstata problému tkví v tom, že mladý pár je pod neustálým dohledem fotografů. Nemá téměř žádné soukromí. A slunění nahoře bez, což je u mnoha lidí normální, se v této zemi přece jen hodnotí poněkud odlišně, zvláště pokud jde o členy královské rodiny. Zveřejnění nahých snímků dvou členů rodiny v krátkém sledu by nicméně mohlo přispět k posunutí mantinelů ohledně vnímání nahoty.

V britských, australských a amerických sdělovacích prostředcích je dodneška přísně zakázáno zobrazovat nahé partie lidského těla. Dokonce i ženská nebo dívčí prsa jsou v tomto směru tabu, pokud jde o volně přístupné neplacené vysílání. A na pláži se už tak nějak přirozeně očekává, že i malá holčička bude mít na sobě dvoudílné plavky.

Proto se nemůžeme divit, že fotografie nahého poprsí Kate Middleton vyvolaly v Británii skandál obřích rozměrů. Propříště postačí, když si vévodkyně Kate nasadí i horní díl plavek. Podobný skandál je sice z našeho pohledu nepochopitelný, ale i tak brzy odezní. Mimochodem, vzpomene si ještě dnes někdo na prsa bývalé političky Petry Buzkové?

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. juko

      No právě :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .