Na Slovensku byl zavražděn mladý investigativní reportér Ján Kuciak

Na Slovensku byl zavražděn 27letý investigativní reportér Ján Kuciak, který psal pro online zpravodajský portál Aktuality.sk. Zastřelena byla i jeho partnerka. Slovenská policie tvrdí, že vražda mohla souviset s prací reportéra.

Ján Kuciak. Zdroj foto: Aktuality.sk

Ján Kuciak. Zdroj foto: Aktuality.sk

Ján Kuciak psal investigativní reportáže týkající se podezření z daňových podvodů, uvedl slovenský Denník N.

Novinář loni na podzim podal i trestní oznámení na kontroverzního slovenské podnikatele Mariána Kočnera, jenž se ho pokoušel verbálně zastrašit. Kuciak loni uvedl, že ani po 44 dnech od podání trestního oznámení nebyl jeho případ přidělen konkrétnímu policistovi.

Vraždu novináře a jeho přítelkyně odsoudili prakticky všechny veřejně činné osoby. Slovenská vláda dokonce vypsala odměnu 1 milion euro (zhruba 25,5 mil. korun) za informace vedoucí k dopadení vraha.

Na ministerstvu vnitra je zřízena telefonní linka, na které mohou občané své informace oznámit. Pokud by se ukázalo, že smrt investigativního reportéra souvisela s jeho novinářskou prací, šlo by o bezprecedentní útok na svobodu tisku a demokracii na Slovensku,“ uvedl slovenský premiér Robert Fico v prohlášení.

Vyšetřováním by se měl zabývat speciální tým, v němž budou představitelé generální prokuratury, speciální prokuratury, ministerstva vnitra, policejního prezidia, Slovenské informační služby a Národní kriminální agentury.

V článku jsme využili tyto zdroje, kde můžete získat další informace:

Články reportéra Jána Kuciaka si můžete přečíst na webu Aktuality.sk.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .