Dalibor Balšínek odchází z Lidových novin, Sabina Slonková povede MF Dnes

tisk-noviny-kafe-651

Významné změny pokračují ve vydavatelství Mafra, které vydává deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a další tituly. Z Lidových novin odchází šéfredaktor Dalibor Balšínek a do čela deníku Mladá fronta Dnes přichází elitní reportérka Sabina Slonková– Ta povede MF Dnes od 1. ledna 2014. Oznámila to skupina Mafra.

Změny ve skupině odstartovaly po změně majitele, když Mafru převzal politik a podnikatel Andrej Babiš. S jeho osobou souvisel odchod části redaktorů a patrně s tím souvisí i konec šéfredaktorů obou významných deníků. Angažmá Sabiny Slonkové, která dosud řídila reportéry webu Aktuálně.cz a placeného on-line deníku Insider, může do značné míry ovlivnit směřování listu. Slonková se do MF Dnes vrací po deseti letech a list povede se svým někdejším kolegou Jiřím Kubíkem, který bude zastávat pozici ředitele redakce.

Slonková ve stanovisku, které zveřejnil její budoucí zaměstnavatel, uvedla, že v osobě nového majitele Andreje Babiše nevidí riziko ohrožení nezávislosti listu. „Věřím v nezávislost tohoto listu. Věřím dohodám s majitelem Andrejem Babišem a vedením společnosti, které garantují svobodný obsah,“ prohlásila budoucí šéfredaktorka největšího seriózního deníku v zemi.

Do stejné vydavatelské skupiny patří i Lidové noviny. Svůj odchod z tohoto listu ohlásil šéfredaktor Dalibor Balšínek. Řízením titulu byl na přechodnou dobu pověřen Veselín Vačkov, který vedl list před Balšínkem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .