Robert Čásenský odchází z postu šéfredaktora Mladé fronty Dnes

robert-casensky-651

Největší seriózní denník Mladá fronta DNES mění šéfredaktora. Robert Čásenský se rozhodl odejít k 15. listopadu, vydavatelství Mafra zatím nevybralo nástupce. Čásenský prý zvažoval svůj odchod několik měsíců. Deník vedl sedm let, od ledna 2006.

Informaci přinesl web iDNES.cz před několika minutami. „Nejde v žádném případě o krok neuvážený či o reakci na nějakou aktuální událost či situaci. Tento krok jsem zvažoval již delší dobu a od konce června o něm hovořil s bývalým i současným majitelem vydavatelství. Abych předešel případným spekulacím, dodávám také, že v žádném případě nejde o rozhodnutí vynucené. To dokladuje i skutečnost, že jsem slíbil předsedovi představenstva, že mu budu k dispozici k případným konzultacím, jak mne požádal,“ řekl odcházející šéfredaktor.

Pokud jde o dlouhodobě zvažovaný odchod, není jasné, proč tuto skutečnost neohlásil šéfredaktor v předstihu. Odejít totiž hodlá ke konci příštího týdne. Překvapivý je rovněž fakt, že za sebe zatím nemá náhradu.

Deník Mladá fronta Dnes se nedávno dostal do rukou konglomerátu podnikatele a nyní i politika Andreje Babiše. Odchod šéfredaktora tak může, ale nutně nemusí souviset se změnou vlastníka.

Foto – Róbert Čásenský krátce po svém nástupu do čela Mladé fronty Dnes v roce 2006. Foto Mafra / iDnes.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .