Časostroj vydavatelství Extra Publishing ilustrují přední čeští kreslíři

casostroj_perex

NÁHLED TITULNÍ STRANY UVNITŘ – Zábavnou cestou do historie pro mladé čtenáře ve věku od 9 do 15 let má být chystaný titul českého vydavatelství Extra Publishing s názvem Časostroj. Vůbec první historický titul pro děti a mládež má vycházet od pátku 11. listopadu a to v nákladu 24 tisíc výtisků. Předností titulu mají být ilustrace předních českých kreslířů, s nimiž vás dnes seznámíme. Cena měsíčníku včetě přílohy je 59,90 Kč, na Slovensku bude k dostání za 3,49 euro.

Titul kromě ilustrací doplní vkládané přílohy

Měsíčník Časostroj, který bude vydávat brněnské vydavatelství Extra Publishing, se poprvé českému čtenáři představí už 11. listopadu. Informace o novém titulu se už objevily v jiných titulech vydavatelství. Společnost charakterizuje novinku jako „zábavnou cestu do historie pro mladé čtenáře od 9 do 15 let„. Jak uvedl pro RadioTV Pavel Pospíšil, obchodní ředitel Extra Publishing, na českém trhu se měsíčně prodá přes 100 tisíc výtisků časopisů o historii, nicméně žádný z nich nebyl dosud určen dětem a mládeži.

AKTUÁLNĚ: 100+1 se vrací, Extra Publishing ji právě dnes obnovuje

Vydavatelství Extra Publishing má bohaté portfolio časopisů, historické tituly dominují. Kmenový titul Živá historie je nejstarším z nich. Daří se také jiným projektům, Válka revue je velmi úspěšným magazínem primárně cílícím na muže, stejně jako Živá historie vychází i speciální vydání. Nově vydává Extra Publishing edici Extra Válka: II. světová a Extra Historie: Kauzy.

radiotv_face_n02

Novinka vzniká spolu s učiteli, bude bohatě ilustrovaná

Titul Časostroj bude bohatě ilustrovaný českými výtvarníky, s nimiž vás nyní seznámíme. Obálku a návrh loga má na svědomí Karel Jerie. Mladý český ilustrátor absolvoval Výtvorbanou školu Václava Hollara a AVU v Praze (obor malba). Vedle malby se zabývá tvorbou komiksů a ilustrací. V roce 2008 získal první cenu v kategorii profesionálů na Mezinárodním komiksovém festivalu v Lodži v Polsku. Je členem SVU Mánes a zakládajícím členem občanského sdružení na podporu komiksu Seqence.

DOPORUČUJEME: Extra Publishing uvádí magazín Extra Válka a portál Republika slev

casostroj_nahletitulky

Vnitřní ilustraci a komiks v časopisu Časostroj připravuje Petr Herold, ten se původně vyučil sazečem v tiskárně a absolvoval čtyřletý kurz divadlo-pantomima. Studoval také Střední umělecko-průmyslovou školu v Praze a dále pokračoval na AMU na divadelní katedře. Kromě knižních ilustrací se podílel na reklamních ilustracích. O vnitřní ilustraci se dále stará Markéta Vydrová, která se zaměřuje jednak na ilustraci knih pro děti a mládež, zároveň ilustruje pro časopisy, či kreslí a maluje pro děti i dospělé. S časopisem Časostroj spolupracuje též Jaromír Palme, kreslí tuší, maluje olejovými barvami a má dokonce hraje v kapele Původní Bureš. Zejména pracuje na knihách pro děti i dospělé.

Z ARCHIVU: Měsíčník PC rady už nebude vycházet samostatně, sloučí se s Extra PC

Časostroj bude vznikat navíc ve spolupráci s učiteli, v tradičním formátu A4 vyjde se dvěma dárky. V prvním čísle, jež vyjde už v pátek 11. listopadu, najdou čtenáři jako bonus plakát středověkého města (4krát A4), a hrací karty „Starověcí bohové“, ty budou všité. Cena časopisu (vycházející v nákladu 24 tisíc výtisků) bude 59,90 Kč, slovenští čtenáři budou moci měsíčník zakoupit za cenu 3,49 euro.

Chcete-li se podívat na titulní stránku s předstihem, klikněte na obrázek pro zvětšení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .