Globe Revue v současné podobě končí

planeta_zemeVíce témat a širší rozhled, to jsou dva z důvodů, proč magazín o přírodě Globe Revue v současné podobě končí. Od dubna mění grafiku, název a obsah.

V pátek 10. dubna 2009 se na pulty prodejen s tiskem dostalo vůbec první číslo magazínu Globe Revue z vydavatelského domu RF-Hobby, jedno vydání obdrží čtenáři za 45Kč. Šéfredaktorem periodika byl jmenován Zdeněk Paroulek. Na webu je měsíčník charakterizován následovně: „Zachycujeme Zemi jako jedinečnou planetu s dravou faunou, podivuhodnou flórou, bouřlivým vodstvem a mnoha úžasnými místy.“

PSALI JSME: Vychází nový měsíčník o přírodě a světě kolem nás

Průměrný tištěný náklad jednoho čísla činí 54 200 kusů, průměrný prodaný náklad pak vykazuje číslo 32 610 kusů. Za změnami prý stojí samotní čtenáři, po redakci žádají více rozličných témat a chtějí širší rozhled.

globe_revue_posledni

Obálka rozlučkového čísla,
to vyjde 12. března 2010.

Květnové číslo už na stánku pod názvem Globe Revue nenajdete, další číslo ponese název Planeta Země, nový název má více vystihovat obsahovou náplň časopisu. Vedle článků o zvířatech a rostlinách chce staronový titul mapovat i podivuhodnosti světa a další zázraky a záhady Země  – luštit se budou například záhady starých civilizací.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Srovnání populárně-naučných magazínů

Rozlučkové číslo Globe Revue 4/2010 se na stáncích objeví 12. března. První číslo Planety Země můžete zakoupit už 9. dubna 2010 a to za nezměněnou cenu, podle našich informací bude časopis obsahovat i osm stránek přílohy navíc oproti současnému stavu.

Možná, že nyní přemýšlíte nad tím, že je vám název titulu povědomý. Ano, máte pravdu. V letech 2002 – 2005 vydávala společnost Česká média Amercom, s.r.o. stejnojmennou enycklopedii obsahující zhruba 200 dílů, které vycházely každý pátek. Velký zájem zajistil i nadstavbovou část. Společnost vydávala v minulosti například jazykové tituly jako byly Easy English či Easy Deutsch. Nyní se zaměřuje na vydávání DVD časopisů, za všechny jmenujme Hercule Poirot či Ženatý se závazky.

planeta_zeme_amercomTitulní strana prvních třech čísel mnohadílné encyklopedie Planeta Země, jedno číslo stálo 35Kč. 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .