Změny podílů v Rádiu Dálnice

Společnost Route Radio, která provozuje Rádio Dálnice, získala souhlas k úpravě vlastnických podílů majitele Radima Pařízka a jeho společnosti Rádio Čas. Firma Rádio Čas se oficiálně stane jediným vlastníkem držitele licence Rádia Dálnice. Informovala o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Poutač Rádia Dálnice v prostorách Autoklubu ČR. Foto: Juraj Koiš, foceno mobilním telefonem

Poutač Rádia Dálnice v prostorách Autoklubu ČR. Foto: Juraj Koiš, foceno mobilním telefonem

Společnost Rádio Čas momentálně vlastní podíl 90 % ve firmě Route Radio. Zbylých 10 procent vlastní Radim Pařízek jako fyzická osoba. Po avizované vlastnické změně bude Rádio Čas 100procentním majitelem Route Radia, tedy Rádia Dálnice. Radim Pařízek bude toto rádio vlastnit zprostředkovaně, práve prostřednictvím Rádia Čas, jehož je jediným majitelem.

Rádio Dálnice ve svém vysílání nabízí dopravní informace minimálně každých 15 minut, které doplňuje pravidelnými vstupy v angličtině. Mimořádné události zařazuje operativně. Doplňkem programu jsou být edukativní spoty pro řidiče, rozhovory s dopravními experty a další obsahové prvky zaměřené na bezpečnost dopravy.

Společnost Route Radio získala první vysílací licenci k projektu Rádia Dálnice už v roce 2010. V důsledku licenčních sporů bylo vysílání v prvních několika letech pouze v udržovacím režimu. Plnohodnotné vysílání spojené s marketingovou podporou bylo spuštěno až v roce 2018.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .