Duchovní Radio 7 získalo licenci pro samostatnou českou verzi

Nezisková stanice Radio 7 působí na českém a slovenském rozhlasovém trhu už přibližně 14 let. První vysílací licenci získal tento projekt v roce 2005, díky čemu mohl zahájit celodenní vysílání přes satelit.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

V průběhu tohoto období bylo Radio 7 vnímáno jako společný česko-slovenský projekt české a slovenské pobočky Trans World Radio. Česká i slovenská redakce si rovnoměrně rozdělily vysílání a každá jazyková mutace tak měla vyhrazených 12 hodin programu denně.

Slovenská část projektu se následně rozrostla i do některých regionů. Postupně spustila 7 nízkovýkonných vysílačů v šesti městech včetně Bratislavy, Košic, Banské Bystrice nebo Žiliny. Provoz každého vysílače je financován z posluchačských darů.

Nyní se na programovou expanzi připravuje i česká redakce. Prostřednictvím společnosti TWR live s.r.o. získala novou satelitní licenci, která jí umožní vysílat celých 24 hodin denně v češtině. Předpokládá se, že stanice bude dostupná ze satelitní pozice 23,5 st. východně, kterou přijímají diváci a posluchači v ČR.

V současné době připravujeme vše potřebné pro spuštění celodenního vysílání, ladíme legislativní záležitosti, chystáme nové programové schéma, připravujeme žádost o satelitní licenci, naplno zapojujeme nové spolupracovníky, chystáme nové pořady i jejich znělky, do běhu se spouští taky propagační část celé akce,uvádí Radio 7 na svém webu.

Žádost o satelitní licenci už byla schválena a licence i oficiálně udělena. Nyní začíná běžet roční lhůta pro zahájení vysílání. Očekává se, že vzhledem k pokročilému stádiu příprav by se nové vysílání mohlo rozeznít v relativně brzké době.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: