Výsledek řízení o Prahu-Chodov 107,9 bez překvapení, má jej Pařízkova Dálnice

dalnice_logo

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém osmém letošním zasedání vyhlásila výsledky licenčního řízení o kmitočtovou síť Praha-Chodov, Horní Heršpice, Černice a Troubsko. Nebudete patrně překvapeni, že vítězem je Rádio Dálnice, jehož provozovatelem je společnost Route Radio pana Radima Pařízka. Přinášíme podrobné informace z aktuálního zasedání.

Rádio Dálnice o čtyři kmitočty bohatší

Výsledky licenčního řízení o kmitočtové spektrum Praha – Chodov 107,9 MHz/50 W, Horní Heršpice 94,1 MHz/50 W, Černice 87,8 MHz/50 W a Troubsko 95,9 MHz/50 W jsou známy. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nerozhodla nijak překvapivě. O veřejném slyšení jsme vás zevrubně informovali v samostatném článku, v němž jsme se podrobně zabývali všemi projekty. Všechny kmitočty si odnáší provozovatel Route Radio s projektem Rádia Dálnice, byl navíc iniciátorem všech kmitočtů.

EXKLUZIVNĚ: Známe podrobnosti o projektech Radio Centrum a Rádio Melodie, které vyvíjí Lagardére

O nové frekvence projevilo zájem celkem deset projektů od pěti stávající společností. Zatímco většina provozovatelů přichází se svými zavedenými projekty, zájem měl také mediální dům Lagardére Active ČR. V Brně a Plzni se ucházel o kmitočty i program Oldies Radio. A provozovatel ostravského Rádia Helax by rád rozšířil pokrytí úspěšného tanečního radia pro Brno a Prahu. Prozrazit za brány Prahy by chtěla společnost Londa s programem RockZone 105.9, zájem mělo Rádio Krokodýl, to v Brně a okolí vysílá na kmitočtu 103.0 MHz z vysílače Hády.

Rádio Jih zažádalo o tyto kmitočty také poměrně překvapivě, jelikož svým formátem je poměrně úzce spjat s domovským krajem. Free Radio avizovalo již dříve, že by rádo rozšířilo své teritorium o Prahu a Plzeň. Taneční rádio dokonce koncem prázdnin vypsalo na Facebooku „petici” za vysílání v hlavním městě a Plzni.

K TÉMATU: Free Rádio stojí o Prahu a Plzeň, vyzývá posluchače k podpisu petice za lepší signál

Z logiky věci vyplývá, že zbývající žádosti subjetků byly zamítnuty. Kmitočty byly uděleny společnosti Route Radio na dobu osmi let. Rádio Dálnice vysílá od dubna 2010 na jediné frekvenci v Jihlavě (99,4 MHz). Radim Pařízek by chtěl spustit projekt naplno ke konci letošního roku. Důvodem zpoždění startu je napadení rozhodnutí RRTV o udělení kmitočtů subjektu Route Radio. Provozovatel nyní o většinu kmitočtů musí žádat znovu a projít licenčními řízeními.

centrum_1079_banner

Autor článku:

Komentáře (9)

  1. Jerry Prohaska

   Dobrý den, děkuji za upozornění. Přesto namítnu, že o kmitočty projevila zájem obě rádia – jak Krokodýl, tak i Free Radio. V článku je odkaz na článek, ve kterém jsme představili všechny projekty.

   Michal Plachý, jednatel společnosti NONSTOP, uvedl, že je pyšný na historii značky „Rádia Krokodýl”. Kvůli oblibě by společnost ráda provozovala program i v Praze a Plzni. Stávající trend, kdy většina rádii je řízena z Prahy a to i dříve samostatná rádia, nevidí pozitivně. „Přichází k nám moderátoři, kteří dříve pracovali ve Znojmě,” říká Michal Plachý s tím, že kvůli slučování některých projektů, se musí moderátoři poohlížet za prací mimo svůj region. „Rádi bychom náš úspěšný program posunuli do Prahy.”

   Máte ale pravdu, že Free Radio uspořádalo petici.

  2. UPC

   to Jerry Prohaska: aha, tak to se omlouvám, pokud žádal i Krokodýl, já jsem zaregistroval jen tu petici Free rádia … děkuji za objasnění …

  3. Jerry Prohaska

   Nic se nestalo :) I tak děkuji za upozornění.

 1. Welix

  Ježiši marja, tímhle způsobem akorád pěkně za*erou FM pásmo nějákým ubohým rádiem Dálnice. Kdyby trochu přemýšleli a udělali jeden vysílač o výkonu 100 KW z hlavního města Prahy tak si myslím, že by to bylo o hodně lepší. Takhle to za 1) Bude každý muset neustále přelaďovat a bude to neustále blbnout a za 2) Tím akorád vyčerpají kmitočty na fm pásmu. Tady v ČR se hold musí dát každýmu rádiu maximálně 200W, v tomhle si myslím, že jsou v německu chytřejší. Téměr každé rádio tam má min. 20 KW a taky to alespoň hraje a né jako tady. Opravdu rada RRTV na dvě věci. Nezlobte se, že jsem vytočený, ale je to pravda.

  1. Pavel RŮŽIČKA

   Vážený, není mi zcela jasné, jak dlouho se pohybujete v oblasti rozhlasového příjmu, kmitočtovém spektru, atd. Ale to co jste napsal je prakticky od A – Z totální hovadina. Nebudu pitvat každou Vaši větu, ale je to tak, …

  2. Jose

   Já se domnívám, že hovadiny tady píšeš akorát ty. Protože ta zvrhlost, co vymyslel bývalý agent StB RNDr.Radim Pařízek, krycí jméno Pařez nemá v ČR na FM obdoby. Když se podíváš na původní plány a vysílače a výkony po dálnici, tak při rychlosti automobilu 120km/hod by to automaticky přelaďovalo co 1 až 2 minuty, to snad ani ta zrůda nemohla myslet vážně. A bůh ví k čemu to mělo být určené, nejspíše jen jako úmyslné rušičky nebo pouze jako kšeft, ve smyslu, já vám prodám frekvenceš, kterými vás ruším. Což ostatně asi ostatní vysílatelé pochopili příliš dobře a proto žaloby na bývalého agenta StB RNDr.Radima Pařízka s krycím jménem Pařez. A soud jim dal plně za pravdu. Ovšem jako každý bývalý agent i bývalý agent RNDr.Radim Pařízek má zřejmě v tomto státě jisté pozice a nezvykle dlouhé prsty, takže jakési trosky tohoto nesmyslu se pomalu uvádí v život, nic méně jako celek je to odstřelené a mimo realitu, pokud vůbec nějaká fixní, kdy měla existovat. Takže tam a tuhle se dostane nějaký vysílač a pak se to stejně někomu prodá na nějaké lokální rádio aby to zafinancovalo jeho televizní projekt TV Pohoda.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .