V pražských tunelech jsou nově k dispozici tři komerční stanice včetně rádií City a BLANÍK

Ze Smíchova až do Holešovic s plným signálem projedou pražští řidiči ve společnosti čtyř rádií včetně Hitrádia City na frekvenci 93,7 FM a Rádia BLANÍK na 87,8 FM. Tyto stanice jsou nově slyšet i v pražských tunelových komplexech.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Vysílání umožnila modernizace vybavení tunelového komplexu v metropoli

Jako první se plnohodnotným signálem pochválilo Hitrádio City. „Hitrádio City 93.7 bylo vždy metropolitním rádiem s vyhlášeným dopravním servisem. Již při otevření Strahovského tunelu v roce 1997 jsme žádali o povolení vysílání, ale technologie tehdy umožňovala šířit vysílání jednoho kmitočtu,“ vysvětluje technický ředitel stanice David Beck, který v Hitrádiu City působí už čtvrt století od jeho vzniku v roce 1993.

Nerušený poslech Hitrádia City i v pražském podzemí umožnila v letošním roce modernizace vybavení tunelového komplexu v metropoli. “Přivítali jsme tu letošní modernizaci, která nám po 20 letech umožnila vysílat v pražských tunelech, a navíc dát posluchačům Hitrádia City k 25 letům existence v rozhlasovém éteru perfektní dárek,” vysvětluje Beck.

Stručnou tiskovou zprávu k zahájení vysílání v pražských tunelech zaslalo médiím i Rádio BLANÍK. Obě stanice zdůraznily své dopravní linky, kam mohou řidiči hlásit případné nehody. Linka Hitrádia City je dostupná na čísle 777 937 777 a Rádio BLANÍK sbírá tipy od řidičů na čísle 603 11 71 71.

Pro úplnost dodejme, že na rozšířenou nabídku rádií v tunelech v Praze jako první upozornil blog Oviradio.cz, jenž popsal i podmínky veřejné souteže.

Každý provozovatel mohl přihlásit maximálně dvě své stanice, celkový počet vysílaných programů je technicky limitován, a to na šest,“ uvádí Oviradio.cz. Na základě několika hodnotících kritérií se v tunelech objevily vedle Radiožurnálu tři komerční rozhlasové stanice: Rádio BLANÍK (87,8), Hitrádio CITY (93,7) a Rádio Impuls (96,6).

Rozhlasové vysílání v pražských tunelech 2018

rozhlasove-vysilani-v-prazskych-tunelech-2018

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .