Těžkej Pokondr odchází i neodchází z Frekvence 1, další spolupráce je problematická

V úterý se rozhořela kauza mezi dvojicí Těžkej Pokondr a vedením rádia Frekvence 1, kde oba působí. Roman Ondráček s Milošem Pokorným se nejprve rozloučili s posluchači, aby dnes standardně vysílali. Mezitím si přes média a sociální sítě vyměnili několik odkazů.

Roman Ondráček a Miloš Pokorný v rozhovoru na DVTV. Screenshot

Roman Ondráček a Miloš Pokorný v rozhovoru na DVTV. Screenshot

Důvodem avizovaného odchodu má být údajná cenzura výběru hostů do nejposlouchanějšího rozhlasového pořadu. Spor se odehrál kolem pozvání investigativního novináře a spisovatele Jaroslava Kmenty, jenž v těchto dnech vydává novou knihu s názvem Boss Babiš. S účastí Kmenty ve vysílání nesouhlasil ředitel a šéfredaktor Frekvence 1 Miroslav Škoda. Ten navrhl, aby se Kmenta objevil ve vysílání o měsíc později. Pokondři však trvali na tom, že jej chtějí mít v éteru ještě před volbami.

V úterý ráno byl v pořadu Romana Ondráčka a Miloše Pokorného na Frekvenci 1 jediný živý vstup. V něm se oba moderátoři s posluchači fakticky rozloučili a do éteru pustili svůj nový singl „Kretén“. Následně v průběhu dne v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV ostře kritizovali šéfa stanice F1 i fungování tohoto rádia jako celku.

Rozpory trvají delší dobu, jsou osobní, jsou programový a v tu chvíli, než aby z éteru šla z našich rozhovorů negativní nálada, tak jsme dnes nabídli vedení rádia, že než takhle, tak to raději ukončíme,“ řekl Miloš Pokorný pro DVTV. Celý rozhovor se nesl v konfrontačním duchu.

Vedení rádia nejprve zareagovalo tiskovou zprávou, kde mluvčí skupiny Zuzana Nevoralová nepotvrdila ukončení spolupráce. „Rozhodně zatím nedošlo ani ze strany Těžkého Pokondra ani ze strany Frekvence 1 k ukončení spolupráce. Zdůrazňujeme, že Roman Ondráček a Miloš Pokorný jsou na Frekvenci 1 v roli moderátorů a dramaturgie pořadu včetně výběru hostů spadá v konečném důsledku do kompetence vždy šéfredaktorovi stanice a on-air manažerovi,“ zdůraznila tisková mluvčí české pobočky skupiny Lagardere a rádia Frekvence 1.

Dále potvrdila, že vedení stanice navrhlo náhradní termín pro účast hosta Jaroslava Kmenty ve vysílání, ten byl však odmítnut. „Více se k této uměle vyvolané kauze a ani k rétorice a komerčním zájmům pana Kmenty a dua Těžkej Pokondr vyjadřovat nebudeme,“ uvedla včera Nevoralová.

V průběhu dnešního dne se k situaci vyjádřil osobně i šéf rádia Frekvence 1 Miroslav Škoda. V rozhovoru pro DVTV uvedl, že si nemyslí, že by Roman Ondráček s Milošem Pokorným mohli být i nadále moderátory rádia F1.

I přes výrazné neshody oba moderátoři dnes ráno odvysílali další díl pořadu. „Zatím jsme se s vedením dohodli, že hosty, kteří jsou předtočení, odvysíláme, a co se bude dít dál, to se uvidí,“ řekl ve vysílání Miloš Pokorný.

DALŠÍ INFORMACE:
Rozhovor Romana Ondráčka a Miloše Pokorného na DVTV
Vyjádření ředitele Frekvence 1 Miroslava Škody pro DVTV

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .