Pokondři opustí rádio Frekvence 1. Není zatím jasné, kdy

AKTUALIZACE 13.10.: Miloš Pokorný s Romanem Ondráčkem informovali o tom, že se domluvili na důstojném ukončení svého sedmiletého působení na Frekvenci 1 k 31. říjnu. Provozovatel stanice však upozornil, že dohoda stále není právně uzavřena.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Spor kvůli knize o Andreji Babišovi

Ukončení spolupráce avizovali Pokorný s Ondráčkem i v úvodních živých vstupech v úterý a ve středu ráno. Jejich smlouva byla platná do konce roku 2018 s tím, že se na odchodu chtěli domluvit s generálním ředitelem mediální skupiny Lagardere Luborem Zoufalem.

Škoda, že Mirek neřekl, že jsme se dnes domluvili s Generálním ředitelem Lagardere, že skončíme definitivně na Frekvenci 1 k 31.10.2017. Jinak díky za férové otázky od Emma Smetana,“ uvedli na svém oficiálním profilu na Facebooku.

Důvodem avizovaného odchodu má být údajná cenzura výběru hostů do nejposlouchanějšího rozhlasového pořadu. Spor se odehrál kolem pozvání investigativního novináře a spisovatele Jaroslava Kmenty, jenž v těchto dnech vydává novou knihu s názvem Boss Babiš.

pokondr-vyjadreni

Dohoda zatím není uzavřena, upozorňuje vedení Frekvence 1

K nynější situaci se vyjádřilo i vedení rádia Frekvence 1 prostřednictvím tiskové mluvčí skupiny Lagardere Zuzany Nevoralové. Ta pro server RadioTV.cz uvedla, že obě strany se domluvili na způsobu, jak by mohlo k ukončení spolupráce dojít. Zatím ale není možné tuto dohodu považovat za uzavřenou.

Frekvence 1 by ráda uvedla na pravou míru informace k údajné dohodě o ukončení spolupráce dua Těžkej Pokondr s tímto rádiem. Frekvence 1 se s pány, Milošem Pokorným a Romanem Ondráčkem, domluvila na postupu, jak by mohlo k ukončení spolupráce dojít. Nicméně zatím dohoda stále není právně uzavřena, jakmile k tomuto aktu dojde, vydá stanice oficiální tiskové prohlášení,“ uvedla Zuzana Nevoralová, mediální zástupkyně rádia Frekvence 1.

Moderátoři prý mají dlouhodobé rozpory s vedením

S účastí Kmenty ve vysílání nesouhlasil ředitel a šéfredaktor Frekvence 1 Miroslav Škoda. Ten navrhl, aby se Kmenta objevil ve vysílání o měsíc později. Pokondři však trvali na tom, že jej chtějí mít v éteru ještě před volbami, aby bylo vysílání aktuální.

Rozpory trvají delší dobu, jsou osobní, jsou programový a v tu chvíli, než aby z éteru šla z našich rozhovorů negativní nálada, tak jsme dnes nabídli vedení rádia, že než takhle, tak to raději ukončíme,“ řekl Miloš Pokorný pro DVTV.

DALŠÍ INFORMACE:
Rozhovor Romana Ondráčka a Miloše Pokorného na DVTV
Vyjádření ředitele Frekvence 1 Miroslava Škody pro DVTV

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .