Soud definitivně zamítl prodloužení licence jihomoravského Rádia Dyje

radio-cas-dyje-651

Nejvyšší správní soud podobně jako Městský soud v Praze nezvrátil rozhodnutí regulátora ohledně licence jihomoravského Rádia Čas Dyje. To sice mělo zájem o prodloužení své licence, žádost ale nepodalo v zákonné lhůtě.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tak logicky nevyhověla žádosti o prodloužení licence na dalších osm let, jelikož tato žádost byla doručena po termínu. Přitom lhůta k podání této žádosti je v zákoně poměrně dost široká. Každý provozovatel má až šest měsíců na podání žádosti a doposud se nestalo, že by některý z provozovatelů tuto podmínku nesplnil.

Zástupci společnosti Radiospol, která provozovala Rádio Čas Dyje, se sice obrátili k Městskému soudu v Praze a následně podali i kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Nicméně jak žaloba u Městského správního soudu, tak následná kasační stížnost byla Nejvyšším správním soudem odmítnuta.

Platnost licence Rádia Ćas Dyje tedy standardní cestou vypršela. Stanice ukončila vysílání k 1. dubnu 2014. Pokud má zájem se do éteru vrátit, musí požádat o novou licenci a projít klasickým licenčním řízením.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: