Síť rádií KISS už je sjednocená, v centrálním programu i Ruda z Ostravy

Regionální stanice rozhlasové sítě KISS se připojily k centrálnímu programu. Jako poslední ukončilo své samostatné vysílání ostravské rádio KISS Morava. Den předtím se rozloučilo i zlínské KISS Publikum. V rámci centrálního dopoledního vysílání se nově objevuje i herec a moderátor Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, jenž dlouhodobě vysílal na Frekvenci 1.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ruda z Ostravy získal dopolední programový blok

Nový centrální program rádií KISS se objevil už na začátku dubna a využil zázemí původně pražského rádia KISS 98. V průběhu dubna se ještě počítalo s krátkodobým působením regionálních verzí. Jako první se k celostátnímu programu připojilo rádio KISS Delta. Tato změna proběhla ještě 19. dubna. Ostatní stanice se připojily v posledním dubnovém týdnu. Od 1. května budou už všechny stanice vysílat pod společnou značkou KISS. Součástí změn je i společný program s odpojeným regionálním zpravodajstvím.

Centrální program byl v průběhu dubna ve vývoji. Ráno v rámci nového programu obstaral Roman Anděl s Bárou Tluchořovou. Dopoledne mělo původně patřit Petru Vojnarovi, po několika dnech jej však nahradil Martin Hovorka. Ke konci měsíce angažovalo vedení rádia novou dopolední hvězdu Michala Kavalčíka alias Rudu z Ostravy. Ten dlouhodobě vysílal na Frekvenci 1.

DALŠI INFORMACE: KISS rádio změny 2017

Hudba potěší příznivce 90. let

V poledne usedá za mikrofon již zmíněný Martin Hovorka. Odpolední show je v réžii Lukáše Váni a Petry Reisinger.

Playlist pražského studia KISS, které má být základem nového programu, má patrný příklon k hudbě 90. let, v některých dnech byl slyšet i znatelný podíl taneční hudby. Celkově došlo k „omlazení hudby“ a ve velké míře se objevují i miléniové hity. Jde o vysílání v duchu nového sloganu.

Rádia KISS už mají i nový centrální web na doméně kiss.cz, jenž nahradil regionální prezentace.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .