Rádia KISS od dubna mění program. Bude se vysílat z Prahy

Síť rádií KISS, kterou má v portfoliu společnost Radio United, v prvních dubnových dnech výrazně změní svůj program. Většina pořadů se bude vysílat z Prahy. Regiony se do vysílání připojí podle možností. Po měsíci by mělo dojít k centralizaci celého programu.

Rádio Kiss, zdroj: www.kiss.cz

Rádio Kiss, zdroj: www.kiss.cz

Místo sedmi samostatných rádií chce skupina produkovat jeden kvalitnější program

O programových změnách KISS rádií jsme vás informovali před dvěma týdny v článku Síť rádií Kiss požádala o sjednocení názvu, pravděpodobně dojde k přeformátování. Programové změny se mají projevit v prvních dubnových dnech, kdy by mělo dojít k centralizaci větší části programu regionálních rádií. Tento krok se týká rádií Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton, Kiss Delta a pochopitelně i pražského Kiss 98. Všechna rádia budou vysílat pod společnou značkou KISS.

Generální ředitel společnosti Radio United Broadcasting Martin Hroch odůvodnil tyto změny snahou zlepšit program a jeho koordinaci. „Především nám jde o zvýšení kvality programu. Nemůžeme se totiž na sto procent věnovat sedmi rádiím najednou,“ uvedl Martin Hroch pro Boleslavský Deník.

Nový program obstarají především moderátoři z Prahy a jižních Čech

Programový posun by podle něj měl být mírný. Fakticky ale skončí regionálně odlišné programy jednotlivých KISS rádií a budou nahrazeny celorepublikovým vysíláním z Prahy. V praxi to znamená, že skončí i určitá hudební odlišnost jednotlivých regionálních verzí.

Nový centrální program KISS by měl zkušebne odstartovat v nejbližších dnech – zřejmě po víkendu, tedy v pondělí 3. dubna. Některé regionální stanice by se do vysílání měly připojovat i nadále, avšak v omezené míře. S plnohodnotným přechodem na nový centrálně vysílaný program se podle neoficiálních informací počítá od května.

Ranní vysílání v rámci nového programu by měl obstarat Roman Anděl známý z Kiss jižní Čechy. Denní vysílání by mělo patřit dosavadním moderátorům pražského KISS 98. Podle našich informací se počítá i s odpolední show. Konkrétní podoba programu jednotlivých rádií se však projeví až postupně v průběhu nejbližších týdnů.

Krátkodobě je tedy možné, že i v dubnu ještě uslyšíte na některých KISS rádiích dosavadní hlasy alespoň v určitých částech dne. Nejpozději na začátku května by ale měla všechna rádia KISS vysílat jeden společný program z pražského studia.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. Hyvrys

    Tak to je hnus velebnosti co se tu děje.. Kiss jsem zkusil poslouchat na netu, ale hrají jinou hudbu než všechny regionální Kiss, tím pádem sbohem Kiss Hády, Publikum, atd.. Teď bude Kiss jako všechny ostatní tuctová rádia, hrát 80 a 90 léta, takže o jedno rádio o ničem navíc.. Na rádiích Kiss se mi líbila nová, moderní muzika, a ta na rádiu Kiss 98 není, takže ladím jinde, a myslím nebudu sám.. Škoda Kiss Hády..

  2. DPrazak

    Naopak, to je teprve začátek. Konečně budu v autě na delších cestách poslouchat muziku, na které jsem vyrůstal. Taková hudba, kterou hraje Kiss Hády, je fakt humus. Nejvíc mě vytáčí časté rotace pár skladeb několikrát za den. Díky bohu už tohle skončí a bude konečně starší, ale za to prověřená muzika z 80. a 90. let. Už se na to těším a ostatní mi akorát můžou. Já jsem taky plakal, když mi zrušili Zlatou Prahu a Karyon a musel jsem držet pysk. Pokud se vám to nelíbí, tak přelaďte jinam. Nikdo vás to nenutí poslouchat.

  3. Hyvrys

    V tomhle máte pravdu.. Ale rádií, která hrají 80 a 90 léta je tu myslím dost.. Taky je poslouchám, vyrůstal jsem na nich, ale rád si poslechnu i novou muziku. A na Kiss Hády, nebo publikum nebo já nevím co hráli právě jak starší, tak i nové, kdežto na novém Kiss ty nové hity nebudou.. Ale nevadí, 80 a 90 si rád poslechnu, a na novější přeladím jinam.. Tak jsem to měl všechno dohromady :)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .