Silvestr 2012: Soukromá rádia zahájí silvestrovské oslavy už o víkendu

silvestr_perex_mod

Hlavní silvestrovské oslavy začínají sice 31. prosince, nicméně už 30. prosince se v mnohých rádiích připravují a chystají speciální program. Hudba na přání je společným jmenovatelem mnohých programů, pro náročnější či zábavy lačné posluchače se toho ovšem chystá také mnoho. Vítáme vás u podrobného průvodce silvestrovským a novoročním éterem všech komerčních rádiích v České republice.

Co se chystá ve veřejnoprávním rozhlase, již od nás víte, nyní se sluší představit programové schéma většiny tuzemských soukromých stanic. Ať vám tento průvodce slouží i ke konci roku 2012.

Děkujeme tímto ještě jednou všem za vynikající spolupráci na tvorbě tohoto programového průvodce.

Program od A do E

Radio 1 zve na speciální silvestrovské vysílání v čele s Davidem Štěrbáčkem. 8. ledna pak čeká posluchače výroční hitparáda Velká sedma. Radio Beat věnuje poslední víkend Metallice a Bowiemu. Během dne dostane prostor hudba z archivu a na Nový rok pojede ve vysílání pouze hudba bez mluvení. Tradiční „Prasárna“ se letos transformuje na „Silvestrovská zabíjačka – Zahradní slavnost Rádia Beat“, hlavním hostem bude kapela BLUE EFFECT. Rádio Blaník vsází na osvědčené schéma – výběr z Narozeninových koncertů, písniček na přání a Silvestrovská diskotéka s Martinem Císařem.

Rádio Bonton bude i v poslední den roku hrát zejména českou hudbu. Radio City zve na Silvestra pro děti na bobové dráze, ve spolupráci s drahou Prosek uspořádá rodinné odpoledne, které v 18:00 vyvrcholí ohňostrojem. Classic FM plánuje klasický program, výjimečný bude však Kouzelný krámek hudby. Ten bude i na Nový rok. Radio Contact Liberec zahájí speciál v 18:00, ten potrvá až do 5. hodiny ranní. Program bude plný vtipných soutěží (Sázka na speakera), součástí vysílání budou humorné písničky, scénky, vtipy a přání do nového roku. Country Radio zrekapituluje události roku, nabídne fejetony Honzy Brože a rozšířené písně na přání. Prostor dostanou záznamy živých vystoupení uplynulého roku, které jinde neuslyšíte, a také nepovedené vstupy moderátorů.

Silvestr na Radiu Čas nabídne odlehčený program a netradiční zpravodajské příspěvky. Silvestrovské Retro Disco Radia Čas startuje ve 20:00. Radio Čas Rock zahájí oslavy v 6:00, večer otevře Ordinace MUDr. Riffa, Kovárna a hodinu před půlnocí čekejte písničky na přání. Radio Černá Hora v 18:00 zahájí Silvestrovský mejdan s Michalem Komárkem, náplní budou vzkazy, hudba a pohled na aktuální silvestrovské dění. Dance Radio nabízí možnost užít si Silvestr jako VIP. Rádio Egrensis bude rekapitulovat sportovní události, poohlédne se za děním ve společnosti a splní posluchačská přání. Na originální Silvestr v africkém stylu zve Ethno Radio do Anděl Music Club. Evropa 2 bude dopoledne mluvit hlasem Jindry Ekla, až do 2. ledna pak bude hrát jen hudbu.

wordcloud_silvestr_002

Program od E po J

Expresradio neochudí posluchače o tradiční Ročenku moderátorů (07:00-13:00), v jednu odpoledne převezme žezlo Marek. Kromě tradičních koncertů (CHASE AND STATUS: Live At Brixton, THE CHEMICAL BROTHERS: Don’t Thing, TATA BOJS – Ležatá Letná) čeká posluchače speciál Expres TOP, Saturday Night Fever, Starmix a Reggae a Admirál Kolíbal. Fajn radio má Ranní mejdan s Kazmou a Brunem. Tropical Silvestr plánuje Free Radio s Martinem Kaminským off-air. Prvního ledna čekejme od 15:00 výroční hitparádu s Martinem Kaminským a Ondrou Urbanem. Frekvence 1 chce své posluchače bavit, přes den vysílá přebrepty, k tomu moderátory a hosty tak, jak je neznáme. Ruda z Ostravy připravil maraton od 12. do 17. hodiny. Gama Rádio odvysílá v neděli album Live in New York City (1972) bez reklam a přerušování, od následujícího týdne pak už budou náplň pořadu určovat posluchači, ti budou vybírat album, které zazní. Večerní program je určen Pivním živákům.

Helax 937 vsází kromě taneční muziky na neotřelé moderování. Největší taneční hity roku 2012 zazní v Extáze Dance Music Bar. Večer zahájí ve 21:00 premiéra (a možná rovnou derniéra) pořadu „Volejte řediteli“. Pod mixem a mikrofonem od 21.00 až do půlnoci bude šéf Helaxu, podpořený Speedem, tedy Jiřím Hynerem. Silvestr na Rádiu Haná bude ve znamení rekapitulace a nejlepších „Hanáckých frků“, v 15:00 začne Výroční hitparáda TOP 100 s Lukášem Kobzou. Večer obstará nejlepší hudební výběr. O půlnoci připije primátor Olomouce, novoroční slovo pronese i hejtman kraje Jiří Rozbořil. Rádio Haná SkyRock bude hrát i v posledních hodinách roku jen ten „Nejlepší rockový výběr bez zbytečných řečí“.

Hitrádia zakončí večer Párty zónou, té předchází Výroční hitparáda TOP 50 s Igorem Timkem. Hitrádio Orion odvysílá přebrepty či inventuru roku 2012. Hitrádio Vysočina má prodlouženou Ranní show s Jirkou, Helou a mimořádně také Markétou. Rádio Impuls neochudí posluchače o speciál pořadu Fanda a jeho česká banda, mimořádně se soutěží o zájezd do New Yorku, do půlnoci dovede posluchače Silvestrovská česká diskotéka. Rádio Jihlava pojme Silvestr ve znamení zábavy – dvojnásobné dávky vtipů, humorných scének a škodolibých přeřeků. Rádio Jizera neochudí příznivci dechovky, z benáteckého zámku zprostředkuje přenos z novoročního ohňostroje v 19:00.

silvestr_banner_mod

Program od K do Z

Průvodcem na Kiss 98 bude posluchačům od 14:00 Martin Hájek, poslední letošní víkend se ponese ve znamení největších hitů letošního roku. Téměř všechna rádia v síti Kiss od 20:00 nasazují silvestrovský Discopříběh Martina Hájka a Michala Davida. Kiss Delta pojede od rána zvesela, nejen s „extra zprávami“, přes den čeká posluchače výroční hitparáda. Kiss Jižní Čechy se chystá na „největší rádiový mejdan“, ten začíná už 30. prosince od 18:00. Kiss Hády bude hrát muziku.

Kiss Morava láká na Superkissparádu s dvaceti největšími hity letošního roku. Kiss Proton zahájí den „Vejvoďákovým ránem“, které předznamená denní tempo, vysílání zaštiťuje leit-motiv „Co je jindy zakázáno, je na Silvestra povinné“. Kromě muziky všech žánrů nebudou chybět nepovedené kusy a speciální „Škola střihu“ (sestříhané odpovědi známých osobností na silvestrovské otázky). Odpoledne zaštítí DJ regionu se svými tanečními sety. Kiss Publikum bude se všemi moderátory v éteru, k tomu přeřeky (a to i tiskových mluvčích), nachytávky, přání a soutěž o výstup na vrchol.

Rádio Hey začne den s Federály, od 6:00 do 12:00 se bude volit „Myšlenka roku“, soutěžit se bude ve hře „Pět na stole v českých“. Silvestr na Rádiu Krokodýl bude ve znamení „toho nejlepšího hudebního mixu“. Průvodcem Výroční hitparády bude v letošním roce Český Slavík 2012 Tomáš Klus. Oldies Rádio servíruje i v poslední den roku nejlepší hudbu od 60. do 80. let. Rádio Petrov zve na Pohodový Silvestr s písničkami na přání, scénkami a historkami „k neuvěření“. Rádio Proglas nasazuje Galahitparádu, pohádku O Dráčikovi Spáčikovi. Relax Rádio bude hrát na přání posluchačů. Rock Rádia pokračují v přímé rockové volbě prezidenta. „Každý o tom sní, my na RockMaxu na to máme koule. Na Silvestra ‚to děláme ve třech‘,“ říká RockMax o silvestrovském programu. Průvodci posledními hodinami budou Zdeňkem, Markétou a Ádou. Ti přivedou posluchače do „trojkového roku“.
RockZone 105,9 doporučuje návštěvu Rock Café, kde bude hrát staniční kolega Thom s kapelou Imodium.

silvestr_banner_fia

Radio Rubi zprostředkuje ty nejlepší Maroshovy kameňáky, od února vysílá vždy po prvním songu v hodině originální vtip v podání legendárního DJ Maroshe. Vysílání na radiu Rubi bude ve znamení silvestrovské párty, tedy nejhranějších songů roku 2012. Výroční hitparádu Top hity radia Rubi se 100 největšími hity zahájí Vítek Šoukal úderem 17. hodiny.Rádio Sázava čeká v posledních dne roku řada jazyků (a to na přání posluchačů), hostem bude japanoložka Dagmar Harakiri, která objasní silvestrovské zvyky za oceánem. Na Silvestra zahájí stanice vysílání blokem s Alešem, od 19 hodiny se ponese vysílání v režii Jendy Kulíka. Chybět nebude ani v poslední den Svět podle Majkla, originální rádiová show překvapí i v tento den. Chybět nebudou ani písničky na přání. Rádio Zlín rozdává volné vstupenky na Bon Joviho, stačí si je „vyzpívat“ v soutěži. Průvodcem bude „Monča“, pro posluchače si připravila „Strašidelný Silvestr“, soutěžit se bude též o wellness poukazy.

Silvestr a Nový rok v českých rádiích

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .