Silvestr 2011: Pozvánky na vysílání Českého rozhlasu

silvestr_2011_02DOPLNĚNO – Silvestrovské tipy Českého rozhlasu nabídnou přehled o nejzajímavějších pořadech, přípitcích a jiných formátech posledního dne letošního roku a prvního dne toho příštího. Přípitek budou na různých okruzích pronášet různé osobnosti, slavnostní řeč povede Petra Kvitová, Karel Gott či Jiří Suchý. Všechna regionální studia potom chystají společné vysílání – Moravský Silvestr.

Silvestrovské tipy jsme doplnily o dvě zvukové ukázky ČRo 3 – Vltava.

Celoplošné stanice Českého rozhlasu

Český rozhlas 1 – Radiožurnál se od 27. prosince v 18.10 ohlíží za nejdůležitějšími událostmi roku v Česku i zahraničí. Silvestrovským hostem Tomáše Pancíře bude v 11.05 televizní režisér Jiří Adamec. Hvězdy rock’n’rollu se v záznamu živého vystoupení představí ve 20.05, hodinu na to následuje sestřih humorných scének z arhivu Českého rozhlasu. Úderem desáté hodiny startuje už tradiční Silvestrovský Radiožurnál, průvodci posledními minutami letošního roku nebude nikdo jiný než Lucie Výborná a Jan Pokorný. Půlnoční přípitek pronese tenistka Petra Kvitová.

AKTUÁLNĚ: ČRo optimalizuje vysílací sítě: Dvojka a Vltava mění vysílače

Dvojka Českého rozhlasu začne silvestrovský program už v pět hodin ráno pořadem Dobré ráno, Česko. Eduard Hrubeš a Robert Tamchyna servírují ochutnávku z celodenního programu. Silvestrovská show „Silvestr na Dvojce aneb My dva a čas“ od Gustava Oplustila navazuje na nejlepší tradice rozhlasové estrády, průvodci budou Josef Dvořák a Sabina Laurinová. Štastnou cestu z roku 1968 vám popřeje Jiří Štuchal. Na Silvestra v Helemichli je první pokus o hudební komedii pro děti, muzikál z roku 1964 s vystoupením Karla Gotta laďte od 13. hodiny, poté se chystá sestřih Ostře sledovaný Silvestr, bavit vás budou Vladimír Menšík, Bedřich Zelenka, Vlasta Burian a další. Klasický kabaert Silvestr U Hasičů od 19.00 nabídce scénky, hudbu a anekdoty v podání předních českých osobností. Přípitek pronese Karel Gott.

Předtím vás ale ještě pozveme na dnešní vysílání Odpoledne s Dvojkou – Jiří Kokmotos a Pavel Kudrna mezi 13. a 16. hodinou odvysílají i to, co se v uplynulém roce zrovna nepovedlo.

Monografická silvestrovská celodenní vysílání mají v programu ČRo 3 – Vltava svou tradici. Před lety začala redakce s brouky. „Sami jsme byli překvapeni, jak silně je ten hmyz zastoupen nejen v dějinách umění, ale i v kreacích současných umělců,“ píše stanice. Poté pokračoval vodní Silvestr, vysílání na téma zločin a trest, umělé bytosti, železnice a další. Po loňském britském se chystá Rakousko-uherský Silvestr, jedná se o završení Roku německého jazyka. Podrobnosti hledejte na stránkách ČRo 3 – Vltava. Lehce nostalgický přípitek si vychutnáte o půlnoci.

ZAUJALO VÁS: Vánoce On-Air: Sledujeme vánoční grafiku českých rádií (1/3)

ČRo Radio Wave se ohlédne v 21.00 za duchovním dění. Posledními dvěma hodinami letošního roku vás provedou Aleš Stuchlý, Jiří Špičák a Jan Bárta. „Čekejte improvizační špičkování, ekvilibristiku slov, podnosy hudebních jednohubek i pořádná sousta humoru. Provedeme vás těmi nejmilejšími lapsy z vysílání Waveu – ale chybami se rozhodně mučit nebudeme.“

Český rozhlas 6 chystá na 18.10 silvestrovský speciál Názory a argumenty, ve 23.10 čekejte politickou analýzu letošního roku. Hudba na poslední den trochu jinak s Janem Rejzkem nastane ve 23.20. Za uplynulým rokem se ohlédne i ČRo Radio Česko.

Regionální stanice Českého rozhlasu

Neméně podstatné je také vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu. Začněme u ČRo Brno, v 9.00 se chystá pořad Když jsou zprávy zábava, o veselé history z natáčení se podělí hosté Hany Ondryášové, po 14. hodině čeká pohádka Zdeňka Kozáka Čáry báby Cotkytle. Silvestr z archivu laďte po 10. a 15. hodině. Legendy BROLNu vystoupí na Nový rok po 17. hodině.

ČRo České Budějovice zve na silvestrovsky aktuální pohled na práci barmana a mimo jiné vám také poradí, jak si doma připravit ten nejlepší drink. Záznam koncertu Iva Jahelky následuje v 9.30, Old Steamboat vystoupí v 14.05. Vstáváme s úsměvem v 13.05 je název humoristického pořadu plný anekdot a písniček.

ČRo Hradec Králové zve na Silvestrovského Habaděje, tříhodinové pásmo Bavte se s ČRo uslyšíte ve 14.05 a Silvestra na Výravě zažijete o 180 minut později.

Silvestrovská Smíchotéka otevírá vysílání ČRo Olomouc v 9.05, Petr Šabach s Vánoční pohádkou dostal místo ve 13.05. Silvestrovské vydání soutěže Hřebíky laďte ve 14.05. Jirka Matěju odehraje Starý pecky v 16.04. Nový rok přináší několik novinek – Od 15.05 nabízí ČRo Olomouc v novém čase pořad Sandyho Noska „Na cestě“, po kterém nově následuje Počteníčko. V něm se zaposloucháme do olomoucké premiéry první části pětidílné četby na pokračování ze vzpomínek herečky Lídy Baarové, které pod názvem ÚTĚKY zaznamenal Josef Škvorecký. Začátek v 16.05.

silvestr_2011_06

Poslední den v roce 2011 na vás v odpoledním vysílání ČRo Ostrava čeká především Silvestr s Arturem, což je dvouhodinový pořad Artura Kubici. A také Ostravak Ostravski v 9.30. Mezi tím vším se v průběhu dne budou objevovat běžné pořady, jako například Přání plná písniček. V ranní sportovní rubrice se bude bilancovat, stejně tak se za právě končícím rokem ohlédneme v kulturním magazínu Zrcadlo.

Silvestr na ČRo Pardubice servíruje PF Pavlíny Filipovské a pořady Ta naše muzika a Pardubická ohlédnutí s Vladimírem Čechem.

ČRo Plzeň otevírá program v 9.00 formátem Silvestrovská Panorama s Květou Bodóllovou a Romanem Stupkou, ve 13.05 se těšte na Aby řeč nestála (dudáci Josef Nejdl, Antonín Konrády a Václav Švík, dále účinkují Jiří Krampol a Vladimír Bernášek.)

Středočeské studio ČRo Region zve na Silvestrovský Tandem s Jiřím Krampolem, Pochoutky s Jiřím Bartoškou a odpoledne vyplní Nalaďte si legraci speciál s moderátorem Patrikem Rozehnalem, tři hodiny nabídnou humor z Televarieté. Na Nový rok vás od 17.04 baví herci s anekdotami. Vysočinské studio zve na Písničky pro Vysočinu s Naďou Urbánkovou.

ČRo Regina bude od 15. hodiny bavit s pořadem Rozhlasový humor v proměnách času. Když Silvestr s Nočním proudem, tak určitě i s cenami Leganda Nočního proudu. V předposlední hodině roku 2011 se v sestřihu vrátíme na Žofín, kde 2. října proběhlo slavnostní vyhlášení 4. ročníku těchto hudebních cen.

ČRo Sever zve mimo jiné posluchače na fejeton O nebezpečnosti předsevzetí z pera Michala Maška. Severočeský atlas zalistuje knížkou Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě a pozve na prohlídku některých z nich. Planetárium si pozve ornitologa Tomáše Grima – co vědí archeologové o nejstarších kostelech na Pražském hradě?

Moravský Silvestr – Společné vysílání regionálních stanic

Moravské stanice Českého rozhlasu připravily na sobotu pro okruh všech regionálních stanic Českého rozhlasu „Moravský Silvestr 2011„. Veřejná nahrávka, která se natáčela v Janíkově stodole ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v prosinci 2011, bude vysílána v sobotu 31. prosince od 19.00 hodin do půlnoci. „Tři moravské stanice – ČRo Ostrava, Olomouc a Brno se po roce činorodé spolupráce, kdy společně vysílaly přímé přenosy z nejrůznějších míst Moravy, rozhodly, že připraví letošní hlavní silvestrovský program,“ uvedl pro RadioTV Daniel Martínek, PR ČRo Ostrava.

Vysílat se bude na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu a krom návštěvy u jubilanta Jiřího Suchého nabídne Galavečer z Janíkovy stodoly ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Pozvání moderátorek Marcely Vandrové, Zory Ježkové a Dagmar Misařové přijali herci Zdena Herfortová, Petr Kubes a Igor Bareš, cestovatelé Richard a Mirka Konkolští, záhadalog Arnošt Vašíček, malíř Libor Vojkůvka, znalec brněnského podzemí Aleš Svoboda, sexuolog Radim Uzel a mnozí další. Hudebně se o náplň večera postarají Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů, Cimbálová muzika Stanislava Gabriela, Hanácký pěvecký sbor Rovina a Duo Kuko.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

    Dovolím si doplnit jeden tip na vysílání rádia RockZone 105,9. Dnes po 17. hodině je kromě ohlédnutí za nejhranějšími písněmi roku 2011 připraven speciální host – zástupce ředitele největšího vykřičeného domu v ČR.

    Pavel Anděl vás v Andělské dvacítce přivítá ve čtvrtek v 17.00, v repríze potom v neděli ve 12.00.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .