Šéfredaktor Dvojky ČRo reaguje na ohlasy posluchačů k rannímu vysílání

dvojkacro_prahaDvojka Českého rozhlasu (dříve Český rozhlas 2 – Praha) představila na začátku podzimu inovované ranní vysílání. Pásmem Dobré ráno, Česko totiž nově moderují dvojice, sobotní rána jsou beze změn, nicméně nedělní ranní vysílání by se mělo výhledově ještě upravit a posluchačům přinést známé osobnosti. Ranní soutěže směřují totiž zejména na dětské posluchače. Posluchači tyto změny prozatím přijímají rozpačitě.

Nejen negativní reakce na nové ranní vysílání

Druhý program Českého rozhlasu inovoval program Dobré ráno, Česko: „Změnou chceme přinést do ranního vysílání více informací spojených s dnem vysílání, tyto informace interpretovat tak, aby vysílání zaujalo větší posluchačské spektrum,“ říká v reakci na novinky Jaromír Ostrý, šéfredaktor Českého rozhlasu 2 – Praha.

PŘEČTĚTE SI: Dvojka ČRo upravila zvukovou grafiku, doplňuje staniční hlas

Kvůli těmto důvodům zvolila Dvojka Českého rozhlasu dvojice moderátorů. „Jsme přesvědčeni, že přinášejí vysílání více energie,“ reaguje Jaromír Ostrý na názory posluchačů a dodává: „Vždy od pondělka do pátku se tedy budou střídat Jitka Lukešová s Martinem Gabrielem a Světla Magni s Jiřím Holoubkem.“ Ranní program byl v únoru představen ve dvojím provedení, v čase 5-7 ladili posluchači „Dobré ráno, Česko„, které bylo více zaměřeno na servisní informace. Po skončení, v čase 7-9, ladili posluchači „Dobré a ještě lepší ráno„, které se neslo v odlehčenějším duchu. Zrušeno bylo dopolední okno „Jak to vidí“.

ZAUJALO VÁS: Peter Duhan plánuje v Českém rozhlasu malou revoluci. Většinu stanic přeformátuje

Kvůli silné vlně kritiky a nepřijetí odpolední náhrady blokem „Čaj pro dva aneb Jak to vidíte?“ stanice program vrátila do vysílání. Později došlo ke sloučení obou ranních bloků pod jeden název „Dobré ráno, Česko„. Sobotní rána zůstávají bez jakýchkoli změn, při nedělním vstávání by podle šéfredaktora Dvojky ČRo mohli posluchačům dělat společnost oblíbené osobnosti – Františka Novotného, Pavlínu Filipovskou, Rudolfa Křesťana a další.

radiotv_face_n05

Ranní soutěž směřuje k dětským posluchačům

Ranní soutěže v pásmu Dobré ráno, Česko budou nadále určeny nejmenším posluchačům: „Jsme totiž jediná rozhlasová stanice v Česku se speciálním programem pro dětského posluchače,“ zdůvodňuje krok Jaromír Ostrý na webu Dvojky Českého rozhlasu. „Vážené posluchačky a vážení posluchači, věřím, že nepříjemnosti provázející každou změnu rychle překonáme tak, aby Vám vysílání ČRo 2 přinášelo jen pozitivní pocity.“

STALO SE: Lucie Výborná a Jiří Pomeje jsou nejoblíbenějšími moderátory

Novinky v ranním vysílání doprovází na stránkách dvojka.rozhlas.cz vlna negativních reakcí, stejně jako zásadní změny, které představila Dvojka letos v únoru. Nicméně anonymní diskuze většinou přináší vždy spíše negativní reakce oproti pochvalným ohlasům.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .