RRTV zamítla převod podílu Rádia ČAS pod jinou firmu Radima Pařízka

Podnikatel Radim Pařízek chtěl převést svůj osobní podíl ve společnosti JUKE BOX vlastnící licenci Rádia ČAS na jinou svoji společnost s názvem R-Stump. Převeden měl být celý podíl, přičemž podnikatel podle zákona požádal vysílací radu o souhlas. RRTV však souhlas neudělila, což znamená, že k převodu zatím nemůže dojít.

radio-cas-nejlepsi-muzika-logo-velke-651

Radim Pařízek vlastní licencovanou společnost provozující Rádio ČAS plně jako fyzická osoba. Zároveň je i jediným akcionářem společnosti R-Stump, na kterou chtěl svůj podíl převést. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání však poukázala na ty části vysílacího zákona, kde se řeší zajištění plurality informací.

Konkrétně jde o §21, odstavec 6. Tam se píše možný důvod neudělení souhlasu. „Rada souhlas neudělí pouze tehdy, pokud by došlo k omezení plurality informací podle § 55 a 56.

Odkazované paragrafy 55 a 56 řeší pluralitu informací a možnost maximálního souběžného pokrytí počtu obyvatel u místních a regionálních rozhlasových a televizních stanic.

Není celkem jasné, proč vysílací rada souhlas neudělila, když Radim Pařízek žádal o převedení stoprocentního podílu ze své vlastní osoby na firmu, kterou rovněž stoprocentně ovládá. Lze předpokládat, že další podobné žádosti budou následovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .