Publicistické Rádio ZET plně pod kontrolou skupiny Active Radio

Multimediání projekt ZET zahrnující i terestrickou rozhlasovou stanici čekají změny. Po vlastnické stránce se licencovaná společnost RadioZET s.r.o. dostane pod plnou kontrolu skupiny Active Radio.

zet-logo-651

Vysílací rada schválila převod polovičního podílu, který doposud držela skupina Media Bohemia. Ta byla původně strategickým investorem v projektu zpravodajského a publicistického rádia. Nyní tento projekt přechází plně do vlastnictví mediální skupiny podnikatele Daniela Křetínského.

Rádio ZET vzniklo původně ze sítě BBC World Service, která měla v České republice poměrně zajímavé pokrytí. Zhruba před 14 lety se však rozhodla zavřít českou redakci. K naplnění licenčních podmínek vyžadujících češtinu ve vysílání pak docházelo díky spolupráci s Českým rozhlasem, který na frekvencích BBC vysílal programové bloky s názvem Rádio Česko. Tehdy šlo o samostatně působící digitální stanici, která prostřednictvím BBC CZ pronikla do FM pásma.

Po několika letech se situace změnila a česká část vysílání přešla pod soukromého provozovatele. Mediální skupina Lagardere pod vedením Michela Fleischmanna dlouhodobě usilovala o vytvoření informačního rádia. Projevila tedy zájem o akvizici licencované společnosti BBC Radiocom (Praha), která kontrolovala licenci a frekvence.

Po dohodě s BBC postupně došlo k programovým změnám. Lagardere – dnes Active Radio – začala vysílat vlastní program pod názvem Radio ZET. Původní anglické programové bloky BBC World Service bylo možné poslouchat večer a v noci.

Rádio ZET se však ani po několika letech fungování nedokázalo vymanit ze ztráty. Navíc dostalo konkurenci v podobě okruhu Český rozhlas Plus, který rovněž oslovuje příznivce mluveného slova, rozhlasového zpravodajství a publicistiky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .