Rozhlasové vlnění: Divoké labutě v podání Hany Macuichové a nový Youtube kanál

Týden nabitý událostmi přinesl programové novinky do programu rádia Expres FM, Fajn radio přináší nový Youtube kanál a přinášíme krátkou recenzi nové audioknihy, kterou pro posluchače namluvila herečka Hana Macuichová.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Expres FM: Rap, rodina a nová ranní posila

Pražského rádio Expres FM v únoru upravilo programové schéma, na vlastní žádost odešla po řadě let moderátorka Veronika „Koko“ Kokešová. Ta se rozhodla věnovat svým podnikatelským aktivitám. Moderátorskou dvojici s Markem Malíkem tvoří Václav Mašinda, jehož znají posluchači ranního vysílání Radia Černá Hora.

Víkendový moderátor Vladimír „Vlado“ Pavlík připravil nový pořad „Rap Time“, ten má nahradit Rezonátor a přinést zahraniční i domácí rap, streetart a další segmenty hiphopové scény. Své místo má v programu vždy v pondělí po 21. hodině ve stopáži 120 minut. Sobotní rána po 8. hodině jsou pak vyhrazena pořadu Family Expres, Magdaléna Korcová se v něm věnuje rodinnému životu ze všech uhlů pohledu. Moderátorka je ženou Vlasty Korce z rádia Impuls, kde Magdalena rovněž působila.

Fajn radio spustilo nový Youtube kanál Johana a Ondry

Odpolední show s Johanem a Ondrou má svůj pevný vysílací čas – ve všední dny v čase 14-17. Od minulého týdne mají oba moderátoři každých sedm dní nový vlog – ukazují v něm zákulisí Fajn radia, baví se o svém soukromí a pravidelně rozdávají značkové oblečení.

Radio ZET chce navýšit poměr hudby a dostat se do zisku

Systematicky pracujeme na zlepšování a modernizaci námi vysílaného programu ZET, aby mohl nabízet svým posluchačům kvalitní, zajímavý a aktuální program v rámci své základní programové specifikace,“ uvádí Michal Fleischmann, prezident společnosti Lagardere v žádosti o změnu licenčních podmínek. Jednou z požadovaných změn je zrušení jazykových kurzů, jelikož prý „v době internetového vysílání, sociálních sítí (…) tato funkce ztrácí přínos pro posluchače“. Dalším důvodem je změna „společenské orientace na Velkou Británii“, jelikož se její zájmy „začínají rozcházet se zájmy Evropské unie“.

Navýšení podílu hudby nemá podle Fleischmanna ovlivnit základní specifikaci programu („zpravodajství, publicistika, vzdělávání, sport, zábava“). Vysílání BBC WS v angličtině bude minimálně 8 hodin denně bez konkrétního zařazení. Aktuálně je Radio ZET ve ztrátě, k restartu má pomoct i loňský vstup společníka Media Bohemia.

HEY Radio s novými frekvencemi na Vysočině

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila projektu HEY Radio Miroslava Pýchy dvě nové frekvence na Vysočině. V nejbližších měsících může zahájit vysílání v Jihlavě a Třebíči.

....

Radioservis: Divoké labutě v podání Hany Macuichové

Na sklonku loňského roku vyšla audiokniha Divoké labutě z pera Jung Chang a Jon Halliday, autorka světového bestselleru vytvořila dílo zasvěcené temné postavě Číny – Mao Ce-tungovi. Obsáhlá biografie vznikala deset let a přináší posluchačům srdceryvný příběh tří generací jedné rodiny. Autobiografická kniha vyšla už v roce 1992 a už krátce po svém vydání se stala bestselerem.

Samotná knižní předloha má silný příběh plný strastí a především mapuje krutosti tzv. kulturní revoluce. Atmosféru dodává i podmanivý hlas herečky Hany Macuichové, která svým procítěným přednesem podtrhuje dobovou atmosféru. Celkový čas CD lehce přesahuje 6 hodin.

Radio Wave přichází s novými formáty

Radio Wave Českého rozhlasu obohacuje svou programovou nabídku pro letošní rok o několik nových formátů. V programu se objeví rozhlasové dokumenty a improvizované rozhlasové hry, satirický hudební formát nebo video seriál.

....

Jednou větou…

Radio Beat spustilo hlasování do Beatové síně slávy, do tři kategorií lze posílat hlasy až do neděle 26. února.

Všechna rádia sítě Kiss spustila soutěž „Chyť dovolenou u moře“ – posluchači mají prohledat web sponzora soutěže a najít tam logo rádia.

Rádio Kiss Hády slaví 25 let a rozdává vstupenky na koncert Alphaville.

Slaví rovněž rádio Kiss Publikum, 23. narozeniny oslavuje celý měsíc – pokud zazní jméno posluchače ve vysílání, musí se dovolat do studia.

Rock Overdose – už podvanácté narozeniny oslaví RockZone 105,9 FM, a to klasicky – v Lucerna Music Baru a vstupné se neplatí.

Rádio Jih pokračuje se seriálem S Jihem za vínem – rozhovory s vinaři a známými osobnosti vysílá rádio ve čtvrtek po 16. hodině s reprízou v sobotu po 10. hodině.

A s Rádiem Blaník probíhá hra o rodinné skipasy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .